Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Očkovaný Jiří Krampol trpí: Před pár dny mi píchli druhou dávku vakcíny, sejmulo mě to

Zdroj: Profimedia.cz
ZDRAVÍ
Herec a bavič Jiří Krampol (82) má vzhledem k svému věku za sebou už obě dvě dávky očkování. Zatímco tu první jeho tělo zvládlo hravě, po druhé je zničený. Co o tom řekl eXtra.cz?

Jiří Krampol těžce snáší vakcínu

„Před pár dny mi píchli druhou dávku vakcíny. Sejmulo mě to,“ řekl eXtra.cz velmi zesláblým hlasem Jiří Krampol (82).

„U doktora mě upozorňovali na to, že bych to mohl snášet hůř. Radili mi, ať se s nikým pár dnů nevídám, držím dietu a piju hodně vody. Musím také brát nějaký prášek. Je to nepříjemné, několik dní už ležím doma, ale naštěstí jsem neměl teploty. Už je mi přitom podstatně líp, než mi ze začátku bylo. Jen se cítím jak po chřipce,“ uvedl bavič, kterému tentokrát do smíchu opravdu nebylo.

Následky

„Po první dávce mi nebylo vůbec nic. Po druhé jsem doma zničehonic odpadl. Kamarád zdravotní bratr, který se o mě stará, mi pomohl do postele,“ dodal legendární spolupracovník Miloslava Šimka, který ale vůbec netuší, od jaké firmy dostal vakcínu.

Někteří lidé mají po aplikaci očkování prudké alergické reakce, zvlášť u starších lidí se často doporučuje počkat po injekci i dvacet minut v čekárně a pozorovat případné příznaky.

Původně byl proti

Sám Jiří Krampol byl původně proti vakcinaci s tím, že látky ještě nejsou pořádně otestované, nakonec ale dal na doporučení ošetřujícího lékaře. Ten mu řekl, že v jeho případě, když má nemocné průdušky, je aplikace vakcíny možná i otázkou života a smrti.

„Očkovat se určitě nenechám. Ničemu nevěřím. Očkovat jsem se nechal jedině na tetan, jinak ne. Když mají něco vyzkoušené dvacet let a stejně se o tom pochybuje, a tohle se testuje jen půl roku, tak k tomu prostě nemám důvěru. A jsem dost starý na to, abych se covidu bál,“ sdělil nám ještě začátkem prosince. Během měsíce ale bylo vše jinak.

„Původně jsem si nebyl vůbec jistý, že bych něco takového chtěl, ale poslouchám odborníky. Doktor mi to ne doporučil, přímo mi přikázal, že člověk v mém věku a s nemocnými průduškami očkování prostě bezpodmínečně musí dostat,“ vysvětloval pak eXtra.cz v polovině ledna.

Související články

Další články