Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Očkování bez registrace: Velký manuál, jak to funguje v nových očkovacích centrech

Očkování bez registrace: Jak fungují nová centra?
Zdroj: Profimedia
Očkování proti koronaviru

Ještě na vás nevyšla řada na očkování proti koronaviru? Nyní máte možnost zajít do dvou nově zřízených center, která fungují bez objednání. Jak fungují? A pro koho jsou určena?

Stát se konečně rozhoupal a spustil pilotní projekt očkování proti koronaviru bez registrace. Prozatím fungují dvě očkovací místa pouze v hlavním městě, přičemž přijít může každý od 16 let věku, a to včetně cizinců.

Netradiční místa

A kde nová očkovací místa najdete? Jedno se nachází přímo na pražském hlavním nádraží, to druhé pak v obchodním centru Westfield Chodov. Na Chodově dostanete dvoudávkovou vakcínu Pfizer, na hlavním nádraží jednodávkovou od společnosti Johnson & Johnson.

Na Chodově je otevřeno každý všední den od 10 do 20 hodin. Pokud chcete přijít o víkendu, vyhraďte si čas mezi desátou dopoledne a sedmou večer. Na pražském "hlaváku" pak mají otevřeno každý den od 12 do 19 hodin.

Z hlediska podmínek očkování je to snadné: na Chodov může přijít doslova každý starší 16 let, a to včetně cizinců. Na hlavním nádraží musíte dosáhnout 18 let věku a být českým pojištěncem. Důležité však je, že byste neměli být registrovaní na termín očkování nikde jinde. Nová očkovací místa jsou vyhrazena pouze pro dosud nezaregistrované.

Soutěž o iPhone

Pro zájemce jsou připraveny i hodnotné ceny. Hlavní výhrou je iPhone 12, který se bude losovat jednou týdně. Jednou denně pak lze vyhrát tenisky Converse a hrát se bude též o kupony do herní aplikace Steam.

Nová očkovací centra mají fungovat zatím do konce srpna. Pokud bude zájem větší, nechá je stát otevřená i po prázdninách. Zároveň jsou v případě zájmu v plánu další očkovací místa po celé zemi.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy