Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Očkování i pro pětileté děti: Schvaluje se vakcína, která to má umožnit

Očkování pro děti: Schvaluje se vakcína, která to má umožnit šestiletým
Zdroj: Profimedia
očkování

Společnost Moderna si nechala u Evropské lékové agentury zadat ke schválení svou vakcínu Spikevax pro děti od pěti do jedenácti let. Doposud bylo možné touto vakcínou očkovat až od dvanácti.

Děti od pěti let by se mohly možná už brzy nechat očkovat proti nemoci covid-19. U Evropské lékové agentury si totiž nechala schválit svou vakcínu Spikevax pro tuto věkovou skupinu společnost Moderna. Jak uvedl Státní úřad pro kontrolu léčiv (SÚKL), výsledek hodnocení by měl být znám za dva měsíce.

Očkování touto vakcínou by pak bylo možné u dětí ve věku od pěti do jedenácti let. V současnosti je možné se vakcínou očovat až od dvanácti let. "Výbor pro humánní léčivé přípravky (CHMP) EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí ve věku od 5 do 11 let, s cílem rozhodnout, zda doporučit rozšíření jejího používání i na tuto dětskou populaci," uvedl SÚKL. Po vydání stanoviska ze strany CHMP bude mít poslední slovo Evropská komise, která může vydat rozhodnutí o změně registrace.

Související články

Další články