Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Očkovací válka o Horalku: Slováci rozbíjejí oplatky kladivem!

Zdroj: Flickr
slovensko

Slovenskem hýbe bizarní spor. Majitel firmy Sedita, která vyrábí obíbené oplatky Horalky, veřejně podpořil očkování proti koronaviru. Na jeho osobu se následně snesla vlna kritiky a někteří odpůrci očkování vyzývají k bojkotu oblíbené sladkosti, nebo se rovnou sami fotí, jak Horalky rozbíjejí.

„U nás si sice mnozí neočkovaní stěžují, že jsou diskriminováni, ale prostě platí, že kdo je očkovaný, ať si svobodně jde, kam chce, ale kdo není, ať sedí doma. Pokud to takto ošetřené nebude, nastane opak: zvýhodňováni budou neočkovaní lidé, protože pro svou svobodu nemusí udělat nic,“ uvedl v rozhovoru pro slovenský Denník N šéf firmy Sedita Pavol Jakubec.

Tato společnost vyrábí například oblíbené oplatky Horalky. Jakubcova slova spustila na Slovensku bouři. Část odpůrců očkování už otevřeně vyzývá k bojkotu Horalek. Naopak příznivci očkování plánují jejich hromadný nákup. Z jednoho vyjádření se tak rozhořela "velká bitva o Horalky".

Podle Jakubce je očkování proti nemoci covid-19 potřebné a všichni si to musí uvědomit. Lidé, kteří se nechtějí očkovat, podle něj „ničí snahu ostatních, kteří se očkovat dají“.

Rozmlácená Tatranka

Na sociálních sítích už mnozí lidé dávají najevo, že s firmou Sedita skončili. "Moje historicky poslední Tatranka (Sedita vyrábí rovněž Tatranky, pozn. red) od fašistického výrobce v Seredi skončila jako potrava pro ptáčky. Doufám, že se z takové sluníčkářské dobroty neotráví," uvedl jeden z uživatelů s fotkou Tatranky rozmlácené kladivem. Výrobky od Sedity odmítá prodávat i jeden z distributorů potravin.

Naopak poslanec za stranu Svoboda a solidarita zveřejnil fotografii, na níž má v ruce celý karton oplatek, s popiskem: „Nevíte, proč mám chuť na Horalku?“.


Související články

Další články