Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Očkovací centra bez registrace vznikají po celém Česku! Kde všude se nově otevírají?

Zdroj: Profimedia
Očkování

V České republice se od středy otevírají další místa, v nichž zájemci obdrží vakcínu proti koronaviru bez předchozí registrace.  Kromě Prahy se bude očkovat také v Brně, Luhačovicích, Uherském Hradišti, Jaroměři nebo Zlíně.

Nejdříve fungovalo očkovací centrum bez registrace pouze v pražském obchodním centru Chodov a na hlavním nádraží. V pondělí 19. července přibylo obchodní centrum na Smíchově. Vláda chtěla tato centra rozšířit i do okolních oblastí, a proto budou moci od středy dostávat dávku proti koronaviru bez předchozí registrace také lidé v obchodním centru Olympia v Brně-Modřicích. Toto místo bude mít kapacitu 800 lidí denně a bude otevřené každý den od 10:00 až do 20:00 hodin.

„Na radě pro zdravotní rizika jsme diskutovali, že bychom měli taková očkovací místa otevřít postupně ve všech krajských městech,“ řekl premiér Andrej Babiš (ANO). „Jdeme víc do terénu, blíž k lidem. Pro část lidí je registrace po internetu komplikovaná. Zde se naočkují za několik minut. Jdou třeba kolem nakupovat a rozhodnou se na poslední chvíli,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO).

Nová místa na očkování

Ve středu ráno začne fungovat očkovací centrum ve zlínské PSG aréně a také v obchodním centru Forum Nová Karolina v Ostravě. To bude provozovat Fakultní nemocnice Ostrava.

Další centra bez registrací budou od středy nově k dispozici ve zdravotním středisku v Luhačovicích na Zlínsku a v Uherském Hradišti ve společnosti Medical Plus. Nově se otevře očkovací centrum bez registrace také v Jaroměři na Náchodsku v Královéhradeckém kraji.

Zdravotníci podali přes 9 milionů dávek

Očkovací centra fungují od loňského prosince v nemocnicích, halách, na výstavišti, ale byla v nich nutná registrace. Zvažuje se, že se v budoucnu otevře očkovací centrum bez registrace také v Ústí nad Labem, Pardubicích, Liberci či Hradci Králové.

Zdravotníci zatím podali lidem přes devět milionů dávek vakcíny proti nemoci covid-19. Plné očkování o dvou dávkách má přes čtyři miliony lidí. V ČR žije téměř 10,7 milionu lidí.

Související články

Další články