Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Očkovací centra bez registrace vznikají po celém Česku! Kde všude se nově otevírají?

Po Česku vznikají nová očkovací centra bez předchozí registrace.
Zdroj: Profimedia
Očkování

V České republice se od středy otevírají další místa, v nichž zájemci obdrží vakcínu proti koronaviru bez předchozí registrace.  Kromě Prahy se bude očkovat také v Brně, Luhačovicích, Uherském Hradišti, Jaroměři nebo Zlíně.

Nejdříve fungovalo očkovací centrum bez registrace pouze v pražském obchodním centru Chodov a na hlavním nádraží. V pondělí 19. července přibylo obchodní centrum na Smíchově. Vláda chtěla tato centra rozšířit i do okolních oblastí, a proto budou moci od středy dostávat dávku proti koronaviru bez předchozí registrace také lidé v obchodním centru Olympia v Brně-Modřicích. Toto místo bude mít kapacitu 800 lidí denně a bude otevřené každý den od 10:00 až do 20:00 hodin.

„Na radě pro zdravotní rizika jsme diskutovali, že bychom měli taková očkovací místa otevřít postupně ve všech krajských městech,“ řekl premiér Andrej Babiš (ANO). „Jdeme víc do terénu, blíž k lidem. Pro část lidí je registrace po internetu komplikovaná. Zde se naočkují za několik minut. Jdou třeba kolem nakupovat a rozhodnou se na poslední chvíli,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO).

Nová místa na očkování

Ve středu ráno začne fungovat očkovací centrum ve zlínské PSG aréně a také v obchodním centru Forum Nová Karolina v Ostravě. To bude provozovat Fakultní nemocnice Ostrava.

Další centra bez registrací budou od středy nově k dispozici ve zdravotním středisku v Luhačovicích na Zlínsku a v Uherském Hradišti ve společnosti Medical Plus. Nově se otevře očkovací centrum bez registrace také v Jaroměři na Náchodsku v Královéhradeckém kraji.

Zdravotníci podali přes 9 milionů dávek

Očkovací centra fungují od loňského prosince v nemocnicích, halách, na výstavišti, ale byla v nich nutná registrace. Zvažuje se, že se v budoucnu otevře očkovací centrum bez registrace také v Ústí nad Labem, Pardubicích, Liberci či Hradci Králové.

Zdravotníci zatím podali lidem přes devět milionů dávek vakcíny proti nemoci covid-19. Plné očkování o dvou dávkách má přes čtyři miliony lidí. V ČR žije téměř 10,7 milionu lidí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy