Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Očistec Alice Bendové za černé peklo: Emoce zvítězily nad rozumem, respekt k lidem nezná ALE...

Očistec Alice Bendové za černé peklo: Emoce zvítězily nad rozumem, respekt k lidem nezná ALE...
Zdroj: Alice Bendová archiv, koláž eXtra.cz
+ Další 2 fotografie
GLOSA
GLOSA: V posledních pár dnech se na českých sociálních sítích neřeší nic jiného než velmi nešťastný výrok herečky Alice Bendové (47) na současné dění v Miami. Na počátku přitom stál status moderátorky Zuzany Belohorcové (45), která popsala důvody jejich rodinného stěhování do Španělska. Na to konto se ovšem jinak oblíbená herečka Alice nechala unést emocemi, které bohužel v danou chvíli vyhrály nad zdravým rozumem. Následně svůj rasistický výrok o černém pekle Bendová omlouvala a snažila se zahrát do autu. Tvrzení byla ovšem tak předvídatelná, že potvrdila fakt o emočním hurikánu v hlavě Bendové, která situaci absolutně nezvládla. Nevhodná volba slov herečku dostala do pomyslného sociálního očistce, ze kterého se hledá těžce cesta zpět. Respekt k lidem totiž nezná ALE...

Bouřlivou diskuzi, která doslova rozdělila Čechy na sociálních sítích, rozpoutala zprvu nevinná odpověď slovenské moderátorky Zuzany Belohorcové na často kladený dotaz fanoušků, proč se i s rodinou odstěhovali z Miami do Španělska.

"Mnozí se mě neustále ptáte, proč jsme odešli z Miami. Tady je jednoduchá a výstižná odpověď. V takovém prostředí přece nechcete děti vychovávat. To, co se děje v posledních dnech, je už neúnosné. Z ráje na zemi se stává doslova peklo. Kdy bude zpět to staré Miami? Trhá mi to srdce. Policie města Miami Beach je už úplně bezradná. Zaslouží si můj velký obdiv, ukočírovat tuto nezvladatelnou masu je těžký oříšek," napsala hvězda slovenské Tváře a připojila několik snímků a videí z Miami.

Pod příspěvek se začali okamžitě vyjadřovat nejenom lidé z řad fanoušků a veřejnosti, ale také známé české tváře. Jednou z takových byla i herečka Alice Bendová, která příspěvek okomentovala slovy: "Fuj. Černý peklo na zemi. Ať žije Biden, že? Je to smutný, že se tam dlouho nepodíváme," který po pár hodinách smazala.

Proč Bendová prochází očistcem a Belohorcová je v suchu? Za vše může volba slov!

Krátký komentář Alice Bendové rozpoutal neuvěřitelnou smršť mezi lidmi na sociálních sítích a hlavní příspěvek Zuzany Belohorcové se stal prakticky neviditelný. Diskutující se klasicky Bendové buď zastávají se slovy, že se konečně někdo rozhodl říct pravdu bez obalu, a druzí ji viní z rasismu a jednoduchosti.

Nejdou se ale i spekulanti, kteří se nepřipojí na žádnou stranu barikády, zůstávají opodál a jen popichují. Mnozí takoví se snaží právě Bendovou hájit tím, že jen potvrdila slova své kamarádky, ale na pomyslném pranýři se houpe jen ona i přesto, že prvotní signál přišel právě od Belohorcové.

Ve vyjádření Belohorcové a Bendové jsou ovšem značné a zásadní rozdíly. Zuzana Belohorcová informativně popsala dění v Miami na základě vlastních zkušeností. Ve svém příspěvku ovšem konkrétně nenaráží na žádnou rasu či etnikum, není nijak blíže konkrétní.

To Alice Bendová celou situaci absolutně nezvládla a nazvala dění "černým peklem", což zkrátka rasistické je. Samotná herečka si svoji chybu patrně následně uvědomila a celý výrok smazala. Následovala ale obhajoba svých tvrzení, která Alici katapultovala do bahnité nádrže sociálních sítích, ze které je těžká cesta zpět, ale ne nemožná, protože lidé s oblibou zapomínají.

"Vypadá to jako peklo? A to rozhodně není růžové," křičí Bendová

Alice Bendová se po smršti negativních i pozitivních komentářů rozhodla, patrně ještě pod návalem emocí, že vše shrne v příspěvku na svém Instagramu a tím začala hloubit dno, o jehož nekonečnost se opět postarali komentující pod příspěvkem.

"Přátelé, tyto záběry z Miami včera odvysílala Prima, abyste si udělali obrázek o situaci zde v době Spring Break, vypadá to jako peklo, že? A rozhodně to není růžové peklo," napsala a následně dodala, že peklo je černé, a když to bude bílé peklo, tak peklo bude bílé.

Alice Bendová si patrně představuje peklo jako velkou černou místnost karavanou lidmi tmavé pleti dělajících nepřístojnosti. Jak může Alice Bendová tvrdit, že peklo je černé? Proč by nemohlo být červené? Co lidé, kteří si peklo představují jako jednu obří vířivku s nekonečným přísunem ginu s tonikem?

Nejsem rasista, ale...

Alice se ale rozhodla, že svůj příspěvek vytáhne o level výš a z emočního hurikánu se přesune rovnou na emoční apokalypsu. "Věřte, NEJSEM RASISTA a NIKDY NEBUDU, ale toto je dobytčinec a chování těchto lidí nemá nic společného se svobodou, slušností a láskou k ostatním. Miluju lidi obecně, pokud ostatním nechávají prostor k životu, nekradou, nelžou a chovají se v souladu s morálkou a pravidly. No udělejte si obrázek sami," zakončila svůj příspěvek.

Za celým profesionálním kotrmelcem herečky stojí přitom jen neukočírované emoce a velmi špatná volba slov. Patrně nikdo si nemyslí, že Alice Bendová by se účastnila rasových pochodů a ostře protestovala proti lidem jiné barvi pleti.

Zároveň z profesionálního hlediska Bendová zcela selhala, protože ona sice není zodpovědná za komentující, kteří posílají lidi jiné pleti v komentářích do plynu, ale rozpoutala děsivou smršť, která se jen nabaluje a vytváří chuchvalec lidské demence, kdy vítězí emoce nad zdravým rozumem.

Ponaučení? Naučit starší generaci pochopit sílu sociálních sítí, napočítat do 10 a omluvit se

V posledních pár letech řada známých českých osobností i starších ročníků přilnula k sociálním sítím a převážně tedy Instagramu. Jenomže s výhodami, které Instagram přináší a sílou dosahu přichází i jistá zodpovědnost vůči veřejnosti, která na názory známých tváří dá.

A to je přesně problém Alice Bendové, která nedokázala dobře odhadnout a predikovat, co by se mohlo stát po vypuštění komentáře o černém pekle do veřejného prostoru. Možná kdyby si Alice nejdříve napočítala do desíti, napsala by ten komentář tak, aby její názor nebyl pozměněn, jen by zvolila vhodnou volbu slov.

Bendová a spousta dalších známých tváří si musí zkrátka uvědomit, že publikovat svoje názory na sociálních sítích, kde je sledují mnohdy statisíce lidí, není to stejné jako vykládat něco svému kamarádovi v hospodě u piva...

Související články

Další články