Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Ochrnutý moderátor Michal Jančařík: Krutý osud mu úsměv z tváře nesmazal

Moderátor Michal Jančařík dorazil na slavnostní premiéru filmu Srdce na dlani s otcem.
Zdroj: Herminapress
+ Další 4 fotografie
bojovník

Bez pomoci druhých se Michal Jančařík (46) sice neobejde, to mu ale nezabránilo, aby dorazil na slavnostní premiéru filmu Srdce na dlani. Sympatický moderátor, který je po transplantaci ledviny na invalidním vozíku, měl v pražské Lucerně důležitý úkol. Uváděl hereckou delegaci filmu, ve které je hlavní hrdina také upoutaný na kolečkovém křesle. Ačkoli se musí potýkat s nepřízní osudu, je zřejmé, že je to velký bojovník. Úsměv z jeho tváře nezmizel, ani když ho dva muži museli snášet ze schodů kina Lucerny.

Film Srdce na dlani od tvůrců komedie Ženy v běhu má za sebou slavnostní premiéru, kterou si redakce eXtra.cz nenechala ujít. Na promítání filmu přišla řada známých osobností v čele s hlavními hrdiny. Na projekci nechyběli herci Eliška Balzerová, Boleslav Polívka, Kristína Svarinská, Jana Pidrmanová nebo Veronika Khek Kubařová.

Tvůrci film označují jako komedii "pro všechny, kteří věří na lásku, jež se neohlíží na věk, místo, ale také zdravotní indispozice". Na to ukazuje i role Vladimíra Polívky, který hraje Karla, jenž je odkázaný na invalidní vozík, což ale není překážkou pro nalezení pravé lásky.

Večerem provázel Michal Jančařík

Slavnostní večer uváděl ochrnutý moderátor Michal Jančařík, který dorazil do Lucerny v doprovodu svého otce Petra Jančaříka (70). "Tak jsme s taťkou vyrazili do kina. Lucerna, premiéra Srdce na dlani, já to uváděl. A klobouk dolů před Martinem Horským, jak to napsal a odrežíroval. Moc milý, lidský a pokorný film! A dost se při něm člověk zasměje," informoval Jančařík své fanoušky na sociálních sítích.

Moderátor Michal Jančařík nebyl na invalidní vozík odkázaný celý život, avšak od narození trpěl tzv. polycystózou ledvin.

V červnu 2016 ho postihly vážné zdravotní problémy. Nejprve mu začaly ledviny selhávat, jedna se mu mnohonásobně zvětšila a následně praskla. Po transplantaci se zdálo, že je vše v pořádku, ale situace se dál dramatizovala. Poblíž míchy mu praskla céva a vytékající krev na míchu tlačila. Tlak způsobil nefunkčnost dolních končetin a moderátor ochrnul.

Naučil jsem se na vozíku žít, říká Jančařík

Po rekonvalescenci začal od října 2017 už z invalidního vozíku opět moderovat Polední sportovní noviny.

V červenci roku 2018 ale přišel o druhou vlastní ledvinu. Houževnatý moderátor se k moderování přesto po čase vrátil a věří, že jednou bude chodit. Naděje totiž - přestože malá - existuje. Lidé v okolí jsou mu velkou oporou, avšak si je vědom, že největší souboj svádí člověk vždy sám se sebou. "Naděje, že znovu začnu chodit, existuje, ale žádný lékař neřekne, jak moc je velká. A jestli vůbec... Naučil jsem se žít na vozíčku, i když to jednoduché nebylo. Nepřestávám věřit," svěřil se Michal v roce 2019 redakci eXtra.cz.

Michal Jančařík je od roku 2010 šťastně ženatý s manželkou Dianou Jančaříkovou. Společně vychovávají dvě dcery - Julii a Sofii.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy