Je tomu už 38 let, co se mladé a úspěšné Marice Gombitové převrátil život naruby. V noci z 30. listopadu na 1. prosince odjížděla s kamarádkou z koncertu v Brně, když jejich vůz ve sněhu dostal smyk a skončil na střeše. Řidička vyvázla s lehčími zraněními, ale zpěvačka, která neměla zapnutý bezpečnostní pás, vyletěla předním sklem a zůstala ležet v bezvědomí. Poté, co se probrala, cítila bolest všude po těle, kromě nohou. V nemocnici navíc dostala zápal plic a byla na tom opravdu zle. Lékaři jí nedávali šanci na přežití.

Síla vůle ji žene dál

Marika díky silné vůli a chuti bojovat přežila, ale skončila na vozíku. Protože její postižení bylo mnohem vážnější, než se zpočátku zdálo, podstoupila více než jedenáct operací. Každý den rehabilituje, cvičí, a jak sama říká, žije zpomaleným životem. I přes všechno, co ji potkalo, nepovažuje tuto osudovou zkoušku za tu nejtěžší.

Láska na vozíku

V době, kdy už byla sedm let na vozíčku, poznala v Itálii svou osudovou lásku. Tou byl známý jejích přátel, Alberto. Alberto se Marice dvořil, zahrnoval ji dary a obdivoval její talent. Dvojice spolu dokonce plánovala společný život i adopci dítěte. Představy o růžové budoucnosti se ale brzy rozplynuly.

Když Alberto představil Mariku své rodině, začaly být problémy. Albertovým příbuzným se nelíbilo, že by měl handicapovanou manželku, o kterou by se musel starat. Ital se tak pod tlakem rodiny nakonec rozhodl vztah ukončit. Sám ale na své jednání doplatil. O několik let později zůstal po nehodě na motorce na vozíku stejně jako zpěvačka, které zlomil srdce.

I když se Marika se svým postižením podle svých slov nikdy nevyrovnala, síla vůle ji žene dál. Napsala autobiografickou knihu a loni uspořádala v Praze první autorský koncert nazvaný Sen Mariky Gombitové.