Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

OCHRNUL! Moderátor počasí Michal Jančařík musel podstoupit akutní operaci! Krev tlačí na míchu

U Jančaříka se objevily další zdravotní komplikace.
Zdroj: profimedia
Moderátor počasí Michal Jančařík byl vážně nemocný a selhávaly mu ledviny. Nedávno ale absolvoval transplantaci ledviny. Už se zdálo, že je vše v pořádku, ale po třech dnech se zase dostavily vážné komplikace.

Michal Jančařík před nedávnem podstoupil transplantaci ledviny. Měl totiž vážné zdravotní problémy, a tak nebylo jiného zbytí. Ledvina se mu mnohonásobně zvětšila a následně praskla. Moderátorovi šlo v tu chvíli o život a čekal na vhodného dárce.

Ten se našel a Jančařík podstoupil transplantaci ledviny. Když se zdálo, že už je všechno v pořádku a začal se zotavovat, přišly další nebezpečné komplikace. „Transplantace zaplať bůh proběhla skvěle, udělali mi ji ve Fakultní nemocnici v Plzni naprosto perfektně a ledvina, musím zaťukat, funguje bezvadně,“ řekl tenkrát TV Nova oblíbený moderátor.

Jenže neuplynuly ani 3 dny a dostavily se komplikace a Jančařík s nimi bojuje už dlouhý měsíc! „Tři dny po transplantaci jsem náhle musel na stejně těžkou a naprosto neplánovanou operaci míchy. Stalo se to, že u míchy praskla céva a vytékající krev na míchu velmi tlačila. Lékaři tlačící krev odsáli, ale tlak na míchu byl velký a způsobil nefunkčnost mých spodních končetin,“ popsal Jančařík.

Naštěstí byla mícha pouze utlačena a nebyla přerušená. Takže má moderátor velkou šanci, že bude normálně chodit. „O to se zanedlouho budou starat specialisté na spinální jednotce v Motole, kam mě budou z Plzně překládat. Jsem pozitivní a pevně věřím, že rehabilitace bude mít své výsledky, i když vím, že je to otázka měsíců,“ věří Jančařík.

V nejtěžších chvílích mu byla oporou jeho rodina, které Jančařík moc děkuje. „Chtěl bych poděkovat také všem ve FN Plzeň, se kterými jsem se potkal, speciálně oddělení metabolické JIP, kde se o mě už měsíc starají naprosto úžasně a s úsměvem. A velmi rád bych také zmínil neocenitelné zázemí, které mám v TV Nova. V mé situaci je pro mě obrovsky důležité vědět, že se mám kam vrátit. Děkuji všem zmíněným i všem vám, kteří mi třeba držíte palce,“ dodal pro TV Nova moderátor.

Související články

Další články