Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Ochránci zvířat, nekoukejte: V Číně museli pro štěstí a dobrou úrodu oběsit býka!

Tradiční obětování zvířete se děje jednou za 470 let.
Zdroj: Profimedia.cz

Prazvláštní obřad se koná každých 470 let, takže je teď otázka, zda mají být lidé, kteří jej sledovali, potěšeni, nebo pohoršeni. V čínské zemědělské oblasti Baojiang totiž lidé věří tomu, že utrpení umírajícího zvířete přinese štěstí a hojnost a hlavně pozvedne úrodu.

Vykonání oběti se považuje za čest pro ty, kdo u toho mohou skoro po pěti stech letech být, i když se jedná o hodně nepříjemné divadlo. Svázané zvíře se s pomocí lidské kladky pověsí na speciálně vybraný strom a tam se nechá dlouho umírat. Zapomeňte na nějaké milostivé lámání vazu, aby smrt přišla rychle.

Nezvyklý počin tentokrát přilákal i davy turistů a svědkem týrání byly i rodiny s dětmi. Ovšem podle Číňanů je to tak starobylá tradice, že se již považuje za kulturní dědictví a nelze ji zrušit ani zakázat. Všichni, kdo obřad sledují, budou požehnáni štěstím a v životě se jim povede nejlépe, jak to jde.

Nebo taky budou mít ohyzdné noční můry při pohledu na nebohé zvíře, které se na laně zmítá v agónii několik dlouhých desítek minut.

Související články

Další články