Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Ochrana a péče o rty: jak vypadat svěže za jakéhokoliv počasí

Péče o rty
Krásná tvář spolehlivě přitáhne pozornost všech kolem. Na druhou stranu však platí, že se o obličej musíte pečlivě starat: nedostatky na pleti zkrátka pod oblečení neschováte. Neatraktivním popraskaným a suchým rtům se přitom dá snadno vyhnout. Není ani třeba chodit do salonů krásy a platit spoustu peněz, stačí dodržovat základních několik pravidel. Zkrátka a jednoduše, nezapomínat se starat o své rty.

Abyste své rty chránily a mohly o ně pravidelně pečovat během dne, měly byste si pořídit kvalitní balzám na rty. V zimě, která právě nyní panuje za okny, jsou zvláště vhodné. Balzám účinně zvlhčuje rty, hojí praskliny a jejich široký výběr si můžete prohlédnout na makeup.cz. Důležité vybírat opravdu kvalitní produkt, který vám pomůže dosáhnout požadovaných výsledků.

Kdy používat balzám na rty?

Pokožka rtů nemá žádné mazové a potní žlázy, proto často vysychá. Rty proto praskají a loupou se. V zimním mrazivém počasí se bez balzámu na rty určitě neobejdete.

Existují také balzámy na rty se slunečním ochranným faktorem. Sluneční paprsky vysušují pokožku, kvůli čemuž mnohem rychleji stárne. Rty je před ultrafialovým zářením nutné chránit nejen v létě, ale také v zimě. V chladném ročním období je slunce také agresivní, má negativní vliv na pokožku rtů a může ji poškodit.

Pozor, použít rtěnku nestačí. Dokonce ani ta s pečujícím komplexem nebude tak účinná, jako balzám. Klidně jej kombinujte se rtěnkou, vaše rty pak budou krásné, zvlhčené a chráněné před negativními vnějšími vlivy.

Pokud jsou rty velmi poškozené, odborníci doporučují nanášet balzám nejen během dne, ale v silné vrstvě i před spaním.

Jak vybrat balzám na rty?

Nejdřív prozkoumejte složení produktů. Pro výrobu levných balzámů na rty se jako základ používá vazelína, ta se vyrábí na bázi ropného produktu. Rozhodně není ekologicky šetrná a vy uděláte nejlépe, když ji okamžitě odmítnete.

Základ rtěnky by měl tvořit vosk. Přírodní komponent poskytne ten pravý efekt, kterého se snažíme dosáhnout. Ve složení hledejte také rostlinné oleje, které změkčí a zvlhčí rty (například jojobový, bambucký, kokosový a mandlový).

Pro ochranu rtů se přidávají do balzámů vitamíny A, B, E, F. Rostlinné výtažky pak zmírňují zánět a podporují hojení prasklin (heřmánek, aloe vera, měsíček, rakytník a podobně).

Související články

Další články