Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Obyvatelé Uničova promluvili: Nemáme respirátory, nepouští sem kvůli tomu zásobování

Zdroj:
+ Dalších 7 fotografií
exkluzivně
V Olomouckém kraji se začal nový typ koronaviru šířit nebezpečnou rychlostí. V pondělí ráno nařídili hygienici naprosté uzavření obce Uničov až do odvolání. Tamější obyvatelé žijí ve strachu, protože je nedostatek ochranných pomůcek. Lidé z ulic Uničova exkluzivně promluvili pro eXtra.cz.

Celý národ se obává zákeřného onemocnění Covid-19 A protože se nemoc nezastavitelně šíří, vláda přijímá speciální opatření, která by měla nákaze zabránit v šíření. Olomoucký kraj se stal epicentrem, protože lidé vracející se z dovolenkových destinací v Itálii a v Rakousku nedbali nařízení vlády.

Celou situaci kolem koronaviru sledujte online zde.

Kvůli jejich nezodpovědnosti a neohleduplnosti rozšířili vir všude, kam se pohnuli. V obci Uničov je nyní ztížená situace. V pondělí ráno rozhodli hygienici o úplném uzavření obce. Nikdo nesmí ven a nikdo zase dovnitř. Pro eXtra.cz exkluzivně promluvilo několik místních občanů, kteří nyní žijí ve strachu.

"Do Uničova z kraje stále nedodali slíbené respirátory. Bez nich sem nepouštějí zásobování, ani do nemocnice," řekl pro eXtra.cz jeden z místních. "Kraj slíbil, ale nemá. Ani dnes. Hodilo by se přitom jakékoliv množství, zvláště pro lékaře, do lékáren a podobně," pokračoval.

"Potřebujeme respirátory," sdělil další občan Uničova. "Bez respirátorů sem nepustí zaměstnance zvenku, ale nefungují ani místní. Problémy mají sociální služby. Pro nedostatek ochranných pomůcek přestala doručovat pošta," říká s obavou další obyvatel.

Související články

Další články