Co si budeme povídat, Emily nenapsala nic, co by si nemyslela každá druhá svobodná nebo vdaná žena. Jenže svými slovy uhodila hřebíček na hlavičku v tu správnou chvíli. Mladá novinářka upozornila na problém společnosti, konkrétně zvědavé společnosti, a to na starání se o věci, do kterých nikomu nic není.

Řekněte, (bezdětné) dámy, která z vás už minimálně pětkrát za poslední rok neslyšela: A kdy už budeš mít dítě? Tazatel to nejspíš myslí dobře, ale když tuhle větu slyšíte pořád, začne vás docela často vytáčet. Emily pro takové zvědavce má vzkaz:

„Ahoj všichni. Takže teď, když jsem si získala vaši pozornost touto fotkou dítěte z ultrazvuku, který jsem si vygooglila, chci vám něco oznámit, a to, že jakékoli reprodukční plány na plození jiných lidí vás nemusí absolutně zajímat. Nic vám do toho není!“ píše Emily a pokračuje: „Ještě než se zeptáte mladého manželského páru, kdy si konečně založí rodinu… než se zeptáte rodičů s miminem, kdy budou mít pro potomka sestřičku nebo bratříčka… než se zeptáte svobodného třicátníka nebo třicátnice, kdy bude mít dítě… nevíte, jestli vaše zdánlivě nevinná otázka nevyvolá smutek, bolest, stres nebo frustraci,“ dodává Emily.

„Samozřejmě pro někoho to nemusí nic znamenat, ale můžu vám říct, ať už z vlastní zkušenosti, nebo zkušenosti přátel a známých, že se to děje. Ať už chcete být prarodiči, nebo máte jen dobře míněné rady pro členy rodiny, nebo jste zvědavý soused, nic vám do toho není! Jen se zeptejte někoho, jestli je z podobných otázek nadšený. Jestli jde o vašeho blízkého člověka, ani se ptát nemusíte, řekne vám to sám. Jestli ne a jste příliš zvědaví, seďte, čekejte a nechte ho dělat vlastní volby, na které je připravený,“ dodala na závěr Emily.