Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Obyčejní hrdinové: Dobrovolníci ze skupiny Praha šije roušky rozváží pomůcky po celém kraji

Dobrovolníci pomáhají, jak se dá.
Zdroj: Facebook Praha a střední Čechy šijí roušky
+ Další 2 fotografie
obyčejní hrdinové
Roušky jsou jednou z hlavních ochranných pomůcek, bez kterých se celé Česko už přes více než měsíc neobejde. Proto jich je stále více a více zapotřebí. Jelikož vláda a příslušná ministerstva nebyly schopny dodat potřebné množství roušek pro všechny, ruku k dílu přidala spousta dobrovolníků. Aby se látkové roušky dostaly na potřebná místa, vznikla skupina dobrovolníků Praha šije roušky, která pomáhá s distribucí hotových roušek i materiálů.

Skupina dobrovolníků Praha a střední Čechy šijí roušky zajišťuje především logistiku ušitých roušek a dodávání materiálu na jejich výrobu. Skupina vznikla už v polovině března a za tu dobu její členové odvedli velký kus práce.

Roušky všem

"Jsme skupina dobrovolníků, která se rozhodla podpořit šití roušek v Praze pro organizace, které je potřebují. Zajišťujeme přijímání materiálu včetně dezinfekce, předání dobrovolníkům k ušití roušek a jejich doručení na místa, kde jsou nejvíce potřeba," píše se na Facebooku organizace Dobrovolníci, kteří byli na začátku jen čtyři, zajišťují komunikaci, koordinaci, příjem a výdej materiálu na výrobu roušek a také jsou schopni zajistit rozvoz materiálu, jeho příjem nebo vyzvednutí roušek od lidí, kteří je šijí doma.

Ono šít roušky doma ve velkém je velmi záslužné, ale je také nutné zajistit, aby se roušky dostaly do potřebných organizací a k lidem, které je nejvíce potřebují. Dobrovolníci ze skupiny Praha šije roušky jezdí auty, na kole i na motorkách. A opravdu jejich jízda s tolik potřebnými ochrannými pomůckami nepřipomíná jízdu postavičky Večerníčka.

Tito dobrovolníci doručí roušky na určené místo rychle a spolehlivě. Zajistili dodání roušek například do mnoha dětských domovů, nemocnic, léčeben a ošetřovatelských domovů.

Pomoci můžete i vy

Na webových stránkách Prahasijerousky se dočtete i to, jak můžete skrze tuto dobrovolnickou skupinu pomoct i vy. Stále můžete darovat látky ze 100procentní bavlny, dezinfekční gely na praní, jednorázové rukavice a mnoho dalšího materiálu, kterého je v současnosti stále nedostatek. Můžete si být jisti, že vámi darované pomůcky pomohou díky těmto dobrovolníkům těm, kteří to nejvíce potřebují.

Proto se právem dobrovolníci ze skupiny Praha a střední Čechy šijí roušky řadí k obyčejným hrdinům, kteří nesedí doma se složenýma rukama, ale myslí na to, jak pomoci druhým.

Máte ve svém okolí také OBYČEJNÉ HRDINY? Někoho, kdo pomáhá a nic za to nechce? Napište nám na adresu redakce@extra.cz.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy