Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Obviněný z vraždy pumpařky Jany (†58) skončil ve vazbě: Cítím se jako Jiří Kajínek!

Zdroj: Facebook, archiv
+ Dalších 28 fotografií
Nejslavnější vězeň
V osudný večer 3. prosince 2018 to měl být on, kdo stiskl spoušť a vystřelil vražednou kulku. Kriminalisté jsou přesvědčeni, že vrahem pumpařky Jany Š. (†58) je starší z podezřelých David Š. (32). I s komplicem Ivanem H. (26) ve čtvrtek skončil ve vazbě. Při odchodu ze soudní síně se přirovnal k nejslavnějšímu českému vězni Jiřímu Kajínkovi (58).

Když přicházel, trval na tom, že na místě vraždy pumpařky Jany Š., která měla děti i vnoučata, vůbec nebyl. Podle jeho slov si všechno vymyslel druhý obviněný Ivan H. (26). Soud ale rozhodl a do vazby poslal oba dva podezřelé.

Při odchodu z jednací síně promluvil David Š. (32) znovu. "Cítím se jako Jiří Kajínek," řekl obviněný novinářům, kteří se pak ptali, jestli ho na pumpu dopravila těhotná přítelkyně, s níž žil. "Jste blázni, nikdy jsem tam nebyl," tvrdil.

V pondělí 3. prosince 2018 před třetí ráno vtrhli na čerpací stanici u Nelahozevsi dva maskovaní lupiči. Jeden z nich byl ozbrojený. Přestože se čerpadlářka Jana snažila schovat a nekladla odpor, padl výstřel, který byl bohužel smrtelný. Kulka prošla i skrz zavřené dveře a nebohá žena, jež byla matkou i babičkou, byla nalezena mrtvá.

V případě odsouzení si půjde David Š. sednout na 15 až 25 let, hrozí mu i výjimečný trest. Mladší z podezřelých Ivan H. může vyfasovat 2 až 10 let za mřížemi.

Související články

Další články