Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Obvinění Marušky (†71) z pohádky Byl jednou jeden král: Autem srazila malé dítě! Jeho stav jí byl fuk

Zdroj: Filmový archiv
+ Další 3 fotografie
NEHODA S DÍTĚTEM
Pro diváky je Milena Dvorská (†71) už desítky let tou nejrozumnější filmovou dcerou Jana Wericha (†75) v pohádce Byl jednou jeden král (1955). Redaktor eXtra.cz ale nyní hovořil z penzistkou, která herečce až do její smrti nepřestala vyčítat údajné neurvalé chování. „Srazila mi autem malou holčičku a ještě se chovala tak, že jsem ji začala mít hodně nerada,“ řekla nám. Co se stalo?

„Je pravda, že za samotnou nehodu nemohla. Dcera byla malá a skoro jí skočila pod auto. Hned ji vezli do nemocnice, kde ležela několik dnů v bezvědomí. Když jsem se vyřízená a vyklepaná vrátila k bytu, před domem na mě paní Dvorská čekala a říkala mi, ať si to tak neberu, dám si panáka a zapomenu na to. Nevěřila jsem vlastním uším. Já pomalu nevěděla, jestli malá nebojuje o život a ona mi dávala takové nesmyslné rady, jako by se nic nestalo,“ řekla redaktoru eXtra.cz i po desítkách let rozčílená matka dívenky, která naštěstí ve finále neutrpěla vážnější zranění.

„Moc jsem nepochopila to, že i když jsme byly sousedky, o dceřin stav se už nikdy nezajímala. Ano, nebyla to její vina, mně se ale stát to samé, určitě bych nad tím nemávla rukou a minimálně bych měla o to dítě starost. Paní Dvorská ne. Nevím, jaký vztah měla k jiným dětem, ale ty naše ji moc rády neviděly. Když chodila kolem, nebývala na ně příjemná,“ dodala žena, jejíž identitu redakce zná, nebude ji ale zveřejňovat.

Nemohla vidět vnoučata

Milena Dvorská si v osobním životě prožila vlastní tragédii. Opustila ji dcera Lucie, která se zakoukala do náboženského guru Parsifala Imanuela, s nímž má devět dětí. Své matce nikdy neodpustila její chování (prý ji svým alkoholismem a výpady proti milovanému partnerovi vyhnala z domu) a do smrti herečky v roce 2009 se neusmířily. Aspoň jednu z vnuček, Julii, těsně před smrtí filmová Maruška viděla.

„Byla to stará dáma a neměla nejlepší životosprávu, takže se to dalo čekat. Nebyla nejmladší, její smrt je přirozená. Pila, hlavně už ale od patnácti let kouřila. To se na jejím zdraví muselo podepsat. Není na tom nic zvláštního, že zemřela. Naše děti to přijaly stejně, jako kdybyste jim řekl, že zemřel soused odnaproti. Pro ně to byla úplně cizí paní,“ řekla Lucie autorovi těchto řádků pro deník Aha! před devíti lety.

Související články

Další články