Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Obrovský strach z umrznutí v díře… Tady přečká zimu heroinová Katka!

Zdroj:
+ Dalších 32 fotografií
DROGY
Nejslavnější narkomanka Česka Katka Bradáčová (40) prohrává ve svém boji se závislostí na droze. Opět dostala stopku na metadonovou pomoc, když kontrolní testy odhalily v jejím těle stopové prvky po pervitinu. Katka tak před nadcházející zimou ztratila, jak sama říká, jedinou jistotu v životě feťáka. Navíc přestala bojovat o svou dceru Terezku (10)... A aktuálně prohrává i boj s vlastním zázemím!

Katka s přítelem Jiřím redaktorovi eXtra.cz před pár týdny svěřili, že na zimu budou bydlet v ubytovně. „Přečkáme tam zimu, bude tam teplo,“ těšili se společně, že před zimou se konečně postaví na vlastní nohy. Jenže z plánů nakonec sešlo. A to kvůli Katčině nechuti zkusit žít jinak. „Nemůžeme na ubytovnu, protože Kačenka si odmítá udělat občanku. Bez ní na ubytovnu nemůžeme. Zimu tedy přečkáme nejspíš v kanále na pražské Invalidovně. Katka mě stahuje hrozně dolů,“ zoufal si o minulém víkendu Jirka s tím, že Katka opět dostala stopku v metadonovém centru na pražské Bulovce kvůli pozitivnímu nálezu, když ji lékaři testovali na drogy. Metadonová pomoc je totiž výhradně určena závislým, kteří se snaží s drogovým démonem bojovat. „Jediné, co ji zajímá, je, jak sehnat fet,“ pokračoval Jirka, kterému život po boku Katky na čele začal dělat vrásky. „Zvažuji, že se s ní rozejdu,“ upřesnil své plány o dalším soužití s hrdinkou ze slavného dokumentu Heleny Třeštíkové.

Přítel Katky redakci eXtra.cz prozradil i velmi smutnou skutečnost, že Katka přestala bojovat o svou dceru Terezku. Před časem totiž dostala od své matky, která má její dceru v péči, nabídku, že pokud sekne s drogou a najde si zázemí, mohla by být své dceři opět ve velké blízkosti. Maminka Katky totiž přestává zvládat výchovu dcery kvůli zákeřné nemoci – rakovině. „Nebojuje o ni a tohle jí mám za zlé,“ smutnil Jirka, který věřil, že Katka najde nový životní impulz a změní své životní priority.

Možná by Katka chtěla změnit svůj těžký životní osud, ale svůj boj se závislostí prohrává… Její aktuální vyhlídky na lepší život se blíží nule. Zimu bude muset přečkat v kanále na pražské Invalidovně, znovu bude muset žebrat a přežívat absťáky, když nemůže docházet pro metadon, její dcera Terezka přichází o svou mámu, kterou by chtěla více poznat. Osud ženy, která s Helenou Třeštíkovou dlouhé roky pracovala na dokumentu, který v lidech vzbuzuje mnoho emocí a je prevencí před závislostí na droze, je čím dál více černější… Podívejte se na detailní infografiku, jak poslední měsíce Katka Bradáčová přežívá v zajetí drogového démona…

Související články

Další články