Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

OBROVSKÝ ŠOK pro turisty: Malta přišla o svůj přírodní unikát! Na Azurové okno se podíváte jen z fotek!

Obrovská škoda!
Zdroj: youtube.com
Obrovský šok nejenom pro turisty. Azurové okno patřilo k dominantám Malty a fotily si ho davy turistů. I když tomuto útvaru dávali archeologové ještě celá desetiletí, přírodní úkaz bohužel nevydržel nápor způsobený středeční bouří a zřítil se do moře! Informoval o tom server Times of Malta.

Azurové okno patřilo k nejfotografo­vanějším místům na Maltě. Bohužel, tomu je v současné době konec, a pokud ho budou chtít turisté ještě někdy spatřit, musí zapátrat na internetu nebo starých fotografiích.

Tento úkaz si nenechaly ujít tisíce turistů, kteří zavítali na západní pobřeží maltského ostrova Gozo. Moře je v tomto místě azurově modré a kromě toho, že se stalo terčem davů turistů, tak při bedlivém sledování jste ho mohli také vidět v jedné epizodě populárního seriálu Hry o trůny.

Ještě donedávna jste se mohli na oblouku fotit a pozorovat krásy přírody. Bohužel, letos vstup na skálu vláda zakázala pod pohrůžkou pokuty 40 tisíc korun. Archeologové tomuto unikátu dávali celá desetiletí, ale nejspíše se spletli.

Azurové okno nevydrželo středeční bouři a zhroutilo se do moře. „Moře bylo divoké, najednou se oblouk za hlasitého zvuku zhroutil, přičemž vytvořil obrovský gejzír,“ řekl listu Times of Malta jeden z místních obyvatel.

„Právě jsme přišli o národní ikonu našich přírodních krás,“ reagoval na sociální síti lídr opozice Simon Busuttil. Tak nejenom turisté, ale i obyvatelé Malty, kteří byli na tuto dominantu pyšní, o ni přišli. Teď už ji budou ostatní generace znát jen z fotek nebo učebnic.

Související články

Další články