SuperStar 2018 zmítá dost velký a nepříjemný skandál. Všechno to začalo, když finalistovi Richardu Chovanovi někdo hacknul jeho oficiální instagramový účet. Podle jeho vlastních slov se někdo nadanému zpěvákovi naboural do soukromí a ukradl mu identitu. Napadení Richarda Chovana se podrobně věnoval portál Pluska.sk.

U instagramového účtu to však nezůstalo. Neznámý pachatel se totiž Richardovi naboural i do e-mailů. Sám Richard se k celé věci vyjádřil pomocí videa. „Děje se taková věc, že mi byl ukradený instagramový účet, kde jsem měl už téměř pět tisíc fanoušků. Navíc vznikly další dva účty s mým jménem, které se tvářily jako oficiální. Byl mi hacknutý i e-mail, který se mi sice podařilo navrátit, ale znova je hacknutý, takže se tam nedokážu dostat,“ okomentoval celou situaci naštvaný finalista.

Problém s hacknutými účty ale pokračuje. Někdo se totiž naboural i na oficiální instagramový účet SuperStar 2018. V neděli večer totiž někdo označil na profilu SuperStar také redaktorku webu eXtra.cz Markétu Kuču jako jednu z hvězd. Ta o tom neměla ani tušení. Hacker tak napadl instagramový profil SuperStar a ještě do celé kauzy vtáhl redakci eXtra.cz.

Napadení instagramového účtu je ale kyberzločin. O celou věc se logicky zajímá policie. „Došlo k nabourání do instagramového účtu SuperStar. Celou věc řešíme s policií,“ uvedl pro eXtra.cz mluvčí SuperStar Vojta Boháček.

Dění okolo SuperStar je v poslední době vůbec hodně divoké. Někdo navíc do českých bulvárních redakcí zaslal dopis, že jeden z finalistů SuperStar podvádí svou partnerku – psali jsme zde. Není divu, že mezi finalisty panuje dusná atmosféra. Objevují se spekulace, že za útokem může stát někdo, kdo má na poškození show vlastní zájem.

Celá kauza negativně ovlivnila včerejší večírek finalistů, protože názory týkající se celé kauzy se značně rozcházejí jak u finalistů, tak u lidí, kteří mají celou SuperStar na starosti. Redakce TV Nova i redakce eXtra.cz celou záležitost sledují. O vývoji vyšetřování ukradených instagramových účtů vás budeme informovat.