Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Obrovský nevděk Jacka Nicholsona: Miloš Forman mu zajistil Oscara, herec ani nepoděkoval

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 17 fotografií
odporné chování
Režisér Miloš Forman (†86) jako jediný Čech dosáhl obrovských režisérských úspěchů. Jedním z nich je i snímek Přelet nad kukaččím hnízdem, kam obsadil do hlavní role Jacka Nicholsona (82). Jeho chování na natáčení a následně i při předávání cen bylo vůči jeho chlebodárci ale velmi odporné.

Snímek Přelet nad kukaččím hnízdem byl teprve druhým snímkem v historii, který získal 5 hlavních Oscarů. I proto bylo podílení se na něm velkou ctí pro všechny, herci počínaje, střihači konče. Jediný, kdo si příležitosti od režiséra Miloše Formana nevážil, byl Jack Nicholson

Už během natáčení to měl Forman jakožto režisér s Nicholsonem těžké. Herec s ním totiž absolutně odmítal mluvit, a tak mu veškeré pokyny od režiséra musel tlumočit kameraman. Stejný přístup si zachoval dokonce i na předávání Oscarů, kde Miloši Formanovi, který na jeho obsazení trval, ani nepoděkoval.

Je docela možné, že problém mezi oběma muži vznikl v momentě, kdy Nicholson kývl na natáčení Formanova snímku a až později mu oznámil, že s ním začne teprve v momentě, kdy dokončí jiný film. Nebo i tím, že ačkoliv je Nicholson profesionál, je to velmi tajemný člověk, o němž nikdo neví, co si zrovna myslí. Pravdou ale je, že vůči Formanovi se zachoval opravdu zle.

Forman i přes špatné zkušenosti s některými spolupracovníky nikdy nepřestal být ochotný. Své slávy v Americe například využil k tomu, aby v prvních letech filmového festivalu v Karlových Varech na událost dostal velmi známé osobnosti, jako je například Michael Douglas či Woody Harrelson Jiří Bartoška na tohoto režiséra s velkým srdcem dodnes rád a s láskou vzpomíná.

Související články

Další články