Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Obrovskou sumu na záchranu Maxíka se podařilo vybrat. Na svou šanci čeká i Oliverek

Zdroj: Facebook Maxík_SMA/ Oliverkovy cesty s SMA
+ Dalších 7 fotografií
solidarita
Neuvěřitelná solidarita - to člověka napadne v souvislosti s příběhem malého Maxe, který trpí vzácným onemocněním spinální svalovou atrofií. Pouze pár dní stačilo na to, aby se podařilo vybrat astronomickou částku na jeho záchranu. Pomohla jak média, tak spousta celebrit, které mají z úspěšné pomoci velkou radost. Na svou šanci teď čeká i Oliverek, který se potýká se stejným osudem jako Maxík.

Cíl byl jasný. Vybrat 52 milionů korun na záchranu Maxíka, který trpí vzácnou genetickou poruchou, která nedává dětem moc šancí na život. Léčba, která by byla pro takto postižené děti šancí na záchranu, se provádí zatím jen ve Spojených státech a je ohromně drahá. Podmínkou pro její podstoupení je i maximálně věk do dvou let. Jelikož Maxovi budou dva roky už letos v červnu, nezbývalo mu moc času.

Sen se stal skutečností

Zoufalé rodiče ale podporovali všichni, kdo mohli. Na transparentním účtu se vybraná částka zvyšovala každý den o několik milionů. Z velké části pomohly firmy, které na záchranu Maxíka investovaly klidně i několik milionů. Další, kdo měl velký podíl na záchraně chlapečka, byla i česká média, která příběh o Maxíkovi několikrát sdílela a apelovala na lidi, aby byť jen stokorunou nemocnému chlapečkovi pomohli.

Sílu sociálních sítí využily i české celebrity. Své sledující prosili o pomoc například Leoš Mareš (43), Nikol Štíbrová (33), Aneta Vignerová, Martina Pártlová a mnoho dalších.

Na pomoc čeká i Oliverek

Stejný osud jako Maxíka postihl i Oliverka. Tomu budou dva roky v srpnu a stejně jako Maxíkova rodina i jeho se obrátila na veřejnost s prosbou o pomoc. O Oliverkově příběhu jsme již psali. Dále si o něm můžete přečíst i na facebookových stránkách Oliverkovy cesty s SMA.

Pokud chcete Oliverkovi pomoci, zašlete libovolnou částku na transparentní účet.

Číslo transparentního účtu: 1117771700/5500

Variabilní symbol: 8888

Do zprávy pro příjemce napište Oliver.

Za přispění i za sdílení článku předem děkujeme!

Související články

Další články