Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 tragédie v Mostě Clash of the Stars 5

Obrovské neštěstí: V bytovém domě poblíž Prahy vybuchl plyn, minimálně čtyři zranění

Obrovské neštěstí: V bytovém domě poblíž Prahy vybuchl plyn, minimálně čtyři zranění
Zdroj: Policie ČR
Výbuch plynu
V Tursku u Prahy vybuchl v bytovém domě plyn. Na místě jsou zatím čtyři zranění, dva z toho středně těžce, další dva lehce. Nejméně jeden člověk byl zavalený, dům je částečně zdemolován. Hasiči povolali speciální vyhledávácí tým, řekly ČTK mluvčí záchranné služby Petra Effenbergerová a hasičů Vladimíra Kereková.

Záchranáři mají na místě čtyři pozemní posádky, na místo byl přivolán také vrtulník. Hasiči na místo povolali speciální vyhledávací tým a sací bagr, který bude pomáhat s odstraňováním trosek domu.

"Došlo k propadnutí střechy, zhruba třetina domu je zřícena. Povolali jsme USAR tým, provádíme průzkum tam, kde můžeme," řekla Kereková. Takzvaný USAR tým se zaměřuje na vyhledávání a vyprošťování lidí uvězněných v sutinách při přírodních katastrofách či nehodách.

"Ošetřili jsme dvě osoby se středně těžkými poraněními a dvě osoby, které utrpěly poranění lehčího charaktera. osádky zůstávají na místě, psovodi prohledávají dům," řekla web TN.cz mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Podle všeho by ale v sutinách už neměl nikdo být a jde jen o preventivní opatření.

Jednoho zraněného muže už přepravil do nemocnice zdravotnický vrtulník. Hasiči pak museli kvůli výbuchu evakuovat 28 lidí, protože se zřítila třetina bytového domu. Na místo tak míří statik, aby rozhodl, zda je zbytek budovy bezpečný.

Trápení Alex Mynářové a strach o vážně nemocného syna: Kvůli chronickým zánětům ledvin podstoupil roční léčbu

Související články

Další články

Nejnovější kauzy