Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Obrovská tragédie: Slon ušlapal miminko a čtyři lidi. Přežila jen tříletá holčička

Slon v Indii ušlapal skoro celou rodinu.
Zdroj: profimedia.cz
Velká tragédie se stala v indickém státě Ásám. V úterý tam rozzuřený slon ušlapal 5 členů rodiny. Vše se odehrálo brzy ráno, když celá rodina ještě spala. Oběťmi jsou rodiče, dvě děti a devítidenní miminko. Celé řádění slona přežila jenom tříletá holčička, která skončila v nemocnici s lehčími zraněními.

Podle odborníků se zřejmě slon sám nebo nuceně oddělil od svého stáda. Nejspíš byl zmatený a hledal potravu, a tak se dostal až k obydlené části města. Sloni totiž vlivem rozpínání civilizace přicházejí v Indii o přirozené prostředí, a tak jsou u lidí blíže, než by sami chtěli.

Rodina měla velkou smůlu, že právě spala, a tak se nemohla nějak bránit. Obětí je skoro celá rodina. Zachránila se pouze tříletá holčička, která utrpěla velký šok. Střety mezi divoce žijícími slony a lidmi jsou stále častější.

Klid nemají ani v národních parcích, protože lidé nerespektují pravidla a sami v lesích loví nebo pasou dobytek. Sloni v Indii ročně zabijí stovky lidí.

Související články

Další články