Carla Murtagh byla maminka sedmi dětí a už tak to bylo pro ni a jejího manžela náročné. Vychovávat takovou kupu dětí není žádná sranda. Jenomže před nějakou dobou zjistila, že je opět těhotná. Rozhodla se tedy, že osmé dítě již nechce a podstoupí umělé přerušení těhotenství.

Tento nápad si později ovšem rozmyslela a na interrupci nešla. Když chtěla své rozhodnutí na poslední chvíli zvrátit, těhotenství již přerušit nešlo. To ji donutilo k zoufalému kroku. O několik dní později se oběsila v pokoji svého domu, přestože v něm byly její děti a manžel.

„Šla nahoru a řekla mi, že chce být sama,“ řekl u soudu manžel Matthew Murtagh, podle kterého měla ten den silnou depresi. „Šel jsem dolů umýt nádobí, potom jsem ji hledal,“ tvrdí. Jenže to už bylo bohužel pozdě. Carlu našel oběšenou.

Okamžitě když našel svou manželku v pokoji, volal záchrannou službu. Ta se pokoušela o resuscitaci ženy v domě i v nemocnici. Neúspěšně. Snažili se alespoň zachránit život nenarozenému dítěti a provedli císařský řez. Dítě však bylo mrtvé. Otec tak zůstal na výchovu sedmi dětí úplně sám.