Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Obrovská NENÁVIST Hrzánové s Hrušínským: Strašná zrada a řeči o špatném charakteru!

Bára Hrzánová a Jan Hrušínský
Zdroj: archiv ČT
+ Další 3 fotografie
Když herec Jan Hrušínský (63) před třemi lety upadl do kómatu, po probuzení to sváděl na stres související s prudkou hádkou s kolegyní Bárou Hrzánovou (54). Pro herce, kterému tehdy praskl žlučník, tepna v břiše a k tomu se přidal oboustranný zápal plic, však Bára dodnes nemá slova pochopení. Naopak až mrazí z toho, co o něm prohlašuje!

V knize rozhovorů s kamarádem Richardem Ermlem „Vinnetou naší doby aneb Velký tajem staré lišky Báry Hrzánové“ se k nešťastné události vrátila a dala bývalému principálovi z Divadla Na Jezerce pomyslně za uši.

Normálním smrtelníkům bude asi příčina nesváru připadat padlá na hlavu, ale chápeme, že citlivá umělecká duše leccos vnímá jinak než my amatéři.

V podstatě šlo o to, že Hrušínský uprostřed náročného představení řekl Báře jen tak mezi řečí, že by ve hře Poslední aristokratka, kterou sama objevila a doporučila, měla jen alternovat. Proto si připadala zrazená a i s manželem Radkem Holubem oznámili Hrušínskému, že nic nového už zkoušet nebudou. A třeba i taková Lenka Vlasáková to od divadelníka považuje doteď také za prasárnu.

Hrušínský: Jde jí jen o slávu

Hrušínský z toho pak udělal, že jí vlastně jde jen o slávu. To by si ale asi nevzala jen prťavou roli.

„Přes zimu jsem ještě odmítla dvě lákavé nabídky, protože jsem se těšila na zkoušení téhle lehké, kapku bulvární komedie. No a pak přišel osudný jedenáctý březen,“ popisuje v knížce dcera Jiřího Hrzána.

„Odehrála bych třeba premiéru pro tisk a aby představení bylo prodejné na zájezdech. Jenomže bych se objevila jednou za čas a za mě by tam vystupovala jiná paní. Nejvíce mě ale naštvalo, že jsem Jezerku vnímala jako přátelské divadlo, kde se takovéto šachy s lidmi nehrají,“ vysvětluje.

Zajímavé je, že principál skončil ve špitále až o čtyři měsíce později. Jak tedy mohla mít na jeho zdraví vliv, je tak obrovskou záhadou. Podle Báry vlastně ani na žádný křik a emoce nedošlo. Média ale získala „tajné informace od blízkého přítele Hrušínského“, že to bylo skoro na nože.

„Fakt je, že bulvár pracoval s velice interními informacemi, které se nemohl dovědět od nikoho jiného než od rodiny Hrušínských,“ říká jasně Hrzánová, odkud podle ní vál vítr.

Charakter

Autor knížky se jí pak ptal, zda někdy zaznamenala Hrušínského špatné povahové rysy.

„Zaznamenala, ale protože se to netýkalo přímo mě osobně, brala jsem je poněkud netečně. Dokud jsem nebyla předmětem konfliktu já sama, plnou vahou jsem jej nepocítila. Dneska se na to už koukám jinak, jenže zkušenost je nepřenositelná. Pravdou je, že spousta kolegů z Jezerky zmizela a že se to pokaždé svádělo na jejich finanční nároky. Alespoň otázku peněz jsme si s Radkem zásadně pohlídali tím, že jsme nechtěli zvyšovat honoráře,“ dodala herečka, kterou mají všichni spojenou hlavně s hrou Hrdý Budžes.

Za Hrzánovou se postavila i Lenka Vlasáková, podle níž se Hrušínský zachoval obrovsky nefér. Přesto ale Hrzánová nechtěla, aby se v knize objevila. Prý jako kamarádka všechno řeší razantně a pálí mosty pokaždé, když má pocit, že jí někdo mohl ublížit.

Zkrátka a dobře: oba dva známí herci asi už nikdy dobrými kamarády nebudou…

Související články

Další články