Historik Vladimír (90) přišel na neurologickou ambulanci jičínské nemocnice a byla poslán na vyšetření očí mimo nemocnici. Tam a zpět ho samozřejmě odvezla záchranka. Pan Vladimír si myslel, že je v dobrých rukou. Ani ve snu by ho nenapadlo, co bude následovat.

Když řidič sanitky vezl Vladimíra zpět do nemocnice, nejspíš na něj zapomněl a vjel přímo do garáže, kde zaparkoval a odešel v klidu domů. Pan Vladimír tak zůstal uvězněný v garáži. Marně bouchal holí do dveří, nikdo ho ale neslyšel.

„Nevěděl jsem, co se přesně děje. Obratně zacouval do malého temného prostoru, zaparkoval, zamknul garáž a odešel,“ řekl serveru Zpravyceskyraj.cz senior, který se stal před devíti lety prvním držitelem Ceny města Jičína za přínos badatelské historické i literární oblasti.

Muž se snažil chvíli bušit holí o dveře garáže, ale marně. Nikdo ho neslyšel. Tak mu bylo jasné, že musí v garáži přenocovat. Vrátil se do sanitky, ve tmě našel přikrývku a snažil se usnout, aby mu ta noc rychleji utekla.

Když přišel řidič ráno zpět do garáže, Vladimír musel jít hned na vyšetření. Naštěstí se jeho nedobrovolný nocleh nepodepsal na jeho zdraví. Nemocnice si je vědoma toho, že pochybila, a pacientovi a jeho rodině vyjádřila lítost a omluvila se.

Rodina se s omluvou spokojila, i když někteří členové by vše raději řešili právní cestou. „Je to průšvih, já bych podal žalobu. Ale syn pana Vladimíra opravdu nechce,“ řekl Blesku příbuzný seniora.

Řidič byl po incidentu samozřejmě hned propuštěn. Stalo se mu to totiž už podruhé.