Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Obří zvrat v případu heroinové Terezy (21): Organizovaný zločin a žádost o pomoc!

Zdroj: Facebook.com
+ Dalších 57 fotografií
V případu Terezy H. (21), kterou drží v Pákistánu za pašování devíti kilogramů heroinu, přituhuje. Zatímco se mladá Češka směje z vazby do hledáčků kamer, státní složky usilovně pracují. Po týdnu hádek, jaký úřad bude aféru vyšetřovat, padlo definitivní rozhodnutí. Byl vytvořen Společný vyšetřovací tým (JIT) a stíhání bude vedeno proti organizované skupině.

Poté, co se o Terezu H. přetahovalo několik vyšetřovacích útvarů, se konečně v Pákistánu dohodli na společném postupu. Na případu dívky z Uherského Hradiště, kterou zadrželi minulý týden na letišti ve městě Láhaur s devíti kilogramy heroinu, budou dělat společně.

Vytvořili Společný vyšetřovací tým (JIT), jenž už zahájil svou činnost. Stíhání navíc nebude vedeno pouze proti Tereze, ale proti celé organizované skupině. Tyto kroky nasvědčují tomu, že se pákistánští policisté zřejmě pokusí odhalit celou drogovou síť. Těžko říct, kolik informací mají přímo od Terezy, která už při prvním výslechu provalila jméno jednoho ze svých kontaktů. Její pózování s vlivnými Pákistánci ale ledacos napovídá.

Dívka, která nedokončila střední školu a živila se luxusní prostitucí, stále zůstává v rukou celníků ve vazbě. Dlouho odmítala pomoc české diplomacie, jež byla ve spojení alespoň s jejími rodiči. Nakonec ale otočila, české úřady o pomoc požádala a v brzké době by mělo proběhnout první setkání.

Související články

Další články