Máte jako operátora O2? Jestli jste to ještě nezkoušeli, tak od středečního rána nešlo telefonovat. Česko totiž postihl obří výpadek mobilní sítě.

Na Facebooku O2 si stěžovaly desítky lidí. „Dobrý den, chtěla bych se zeptat, proč nejdou příchozí ani odchozí volání z O2 čísel. Máte nějaký výpadek? Nejde se vám dovolat ani na linku a ani na stránky?“ ptá se Klára Šugarová.

Praha, Plzeň, Karlovy Vary… ani v těchto městech nešlo volat.

Zákazníci O2 si tak mohli zavolat maximálně z okna.

„Aktuálně evidujeme výpadek v naší mobilní síti. Někteří z našich zákazníků v jižních, západních, středních Čechách a části Prahy tak mohou mít problém se spojením hovorů a připojením k mobilnímu internetu, za což se velmi omlouváme. Naši technici intenzivně pracují na nápravě. Příčinu výpadku a jeho dopad zjišťujeme,“ upozorňuje O2 na Facebooku.

Zákazníci O2 měli problém se dovolat i na tísňové linky. Pro příště – pokud budete potřebovat volat 112 nebo jinou tísňovou linku, vyndejte ze svého mobilu simku, pak volejte.

Teď už je všechno v pořádku a už můžete vyřídit telefonáty, které jste ráno nestihli. Závadu se technikům podařilo odstranit před jedenáctou dopoledne.

Zpravodajství eXtra.cz najdete také na Twitteru.