Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Obří výpadek Facebooku, Instagramu a WhatsAppu: Nejvíc zasáhl Evropu a Ameriku

Zdroj: Pixabay
Výpadek
Facebook řeší obří výpadek, který ve středu odpoledne zasáhl všechny jeho aplikace a služby. Uživatelé hlásí problémy nejenom s hlavní sociální síti, nefunguje jim ani Instagram, WhatsApp nebo Messenger. Výpadek se týká celého světa, nejvíc zasaženy jsou ale Evropa a Severní Amerika.

Přibližně ve tři hodiny odpoledne přestaly fungovat aplikace Facebooku, Instagramu, WhatsAppu a Messengeru prvním uživatelům. Vyplývá to z dat serveru DownDetector, který výpadky pravidelně monitoruje.

Po šestnácté hodině začalo uživatelů, kteří potíže hlásí, přibývat po tisících. Nejčastěji si stěžují na problémy s nahráváním obrázků a pomalému i chybnému načítání. Některým dokonce portfolio Facebooku nefunguje vůbec.

Podle DownDetectoru je nejvíc zasažena západní Evropa a východní část Spojených států. Problémy se ale týkají i Česka, kde výpadek ovlivnil především obrázky, které se nenačítají. Řada českých uživatelů ale potíže vůbec nemusela zaznamenat.

Nad příčinou výpadku a času jeho odstranění zatím visí otazník.

Související články

Další články