Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Obří vlakové neštěstí! Nehoda si vyžádala více než 30 mrtvých a 72 zraněných

Obří vlakové neštěstí! Nehoda si vyžádala více než 30 mrtvých a 72 zraněných
Zdroj: Se souhlasem ČTK
Vlakové neštěstí
Na Tchaj-wanu se stalo nejhorší železniční neštěstí za posledních čtyřicet let. V tunelu vykolejil vlak, který vezl asi 350 cestujících. Nejméně šestatřicet lidí přišlo při nehodě o život a dalších dvaasedmdesát jich vyvázlo se zraněním.

Vlak, v němž podle médií cestovalo kolem 350 lidí, vykolejil v tunelu, do jehož stěn pak narážely vagony. Souprava patrně narazila ještě do nákladního auta. Záchranáři se stále snaží proklestit troskami, přičemž nacházejí další oběti tohoto neštěstí.

Hasiči z prvních čtyř vozů evakuovali 80 až 100 lidí, další tři vagony jsou ale natolik poničené, že je obtížné se do nich dostat. V troskách zůstává stále uvězněno kolem 70 lidí, uvedla s odvoláním na policii agentura Kjódó. Asi šest desítek zraněných se podařilo přepravit do nemocnic, dodala agentura AFP. Tchaj-wan má hustou železniční síť a každý den tam vlak použije přes půl milionu lidí.

O celém neštěstí informovala agentura Reuters s odvoláním na místní úřady. Jedná se o nejhorší železniční neštěstí, které se na tomto ostrově jižně od Číny stalo minimálně za 40 let.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy