Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Obří úspěch Marsella Bendiga: O děkovačce na Lvech, dojetí z Mišíka, lásce a ejchuchu až do poledne

Marsell Bendig si Českého lva zasloužil za roli v snímku BANGER.
Zdroj: eXtra.cz/Jiří Schott/Renata Bušková
+ Dalších 7 fotografií
VÝHRA

Herec a zpěvák Marsell Bendig (24) byl ještě před uplynulým víkendem známý jen v určitých kruzích, v sobotu se mu ale změnil život, když za svou druhou příležitost ve filmu získal sošku Českého lva pro nejlepšího herce ve vedlejší roli. Jak, s kým a jak dlouho slavil, jak to má s láskou, proč takhle říká Adamu Mišíkovi a co ho nejvíc dojalo při emotivní děkovací řeči, to prozradil eXtra.cz.

Marsell Bendig o zákulisí děkovné řeči

Marsell Bendig dojal řadu nejen hvězdných hostů v sále, ale i televizních fanoušků svou bezprostřední reakcí na výhru (viz web České televize, čas cca 25:30, pozn. red.). „Pro mě to bylo přirozené, takhle se chovám, ale když jsem zašel za stěnu, tak jsem se začal proklínat, že jsem to měl celé pojmout líp a profesionálněji. Zkrátka, přemohly mě emoce,“ přiznal eXtra.cz Marsell Bendig, který na pódiu mluvil o Adamu Mišíkovi jako o „lásce“.

My si s Adamem ze srandy říkáme bráško, lásko. Rozumíme si. Když jsem stál na pódiu a viděl ho tam sedět, tak mě ty emoce dostaly. Byl součástí toho všeho a moc jsem mu přál, aby taky vyhrál. Zasloužil by si to,“ věří herecký talent, který se pomalu vzpamatovává ze sobotního šoku.

„Už začínám vnímat, co se opravdu stalo, ale stejně pořád nemůžu uvěřit tomu, že to je realita. Zrovna jedeme s bráchou Honzou za rodiči ukázat jim lva,“ prozradil nám.

Byl jsem úplně mimo, protože jsem si nedělal vůbec žádné naděje. Vždyť v mé kategorii byla jména jako Oldřich Kaiser, Miroslav Krobot nebo Saša Rašilov. Neviděl jsem šanci, že bych mohl uspět. Se Sašou se známe z Národního divadla, kde jsem s ním hrál, i když jen takové křoví. Je to skvělý herec. A na Lvech mi v legraci řekl, že jsem mu vyfoukl cenu,“ prozrazuje energický mladík.

Žádost o nohy a nová role přímo na Lvech

Od soboty už stihl dostat dvě velmi zajímavé nabídky. „Na Instagramu mi například přišlo, jestli můžu poslat fotku svých nohou. A bylo to za hodně peněz. Ale vážně. Pro Primu teď mám roztočený zrovna jeden seriál, Banáni, z toho mám velkou radost. A zrovna na Českém lvu mě oslovila jedna paní, nebudu zatím jmenovat, s tím, že mi zavolá, že má pro mě roli,“ těší se mladší Bendig.

Díky vítězství už má nové slavné „přátele“.

„Na večírku jsem se seznámil například s Bolkem Polívkou. Přišel za mnou, podal mi ruku a pogratuloval. Dostalo mě to, protože taťka vždycky, když jsem byl malej, rád sledoval jeho filmy. Stejně tak se objevil i pan Zdeněk Svěrák, ale přišlo jich za mnou mnoho, měl jsem z toho velkou radost. Doteď zpracovávám všechny zážitky,“ svěřil se eXtra.cz.

A jak probíhaly oslavy? „S bráchou a kamarády jsme měli afterpárty, končila až v jedenáct dopoledne,“ usmívá se hvězda filmu BANGER..

S Honzou ne vždy byli kamarádi

Bratři Honza a Marsell jsou od sebe pět let, Honza je starší. Dnes jsou nejlepší kamarádi a nedají bez sebe ránu, ale nebylo to tak vždy. „Když jsem byl v pubertě a Marsellovi deset, tak jsme spolu moc nefungovali. Měli jsme jiné zájmy. Pořádně bavit jsme se začali, až mu začalo být patnáct,“ vzpomíná Honza s tím, že dnes nemá lepšího přítele.

„Brácha byl odmala herec. Pořád si na něco hrál, zkoušel různé herecké věci. Vystačil si sám. Vymyslel si příběh a jel bomby. I na únos si hrál a křičel to z balkónu na lidi, aby ho přišli zachránit, až k nám naběhli policisté,“ směje se známý zpěvák. „Já zase nezavřel hubu a zpíval,“ přidal.

„Únos byla asi moje největší pecka. Nejvíc hotový z toho byl táta, bál se, že ho kvůli tomu začnou sledovat, jestli se u nás neděje něco špatného. Ale měl jsem takové období, kdy ze mě hlavně mamka měla stresy. Křičel jsem třeba v pokoji o pomoc, že jsem spadl a nemůžu se hýbat. Pokaždé mi to věřila a vlastně doteď si z ní dělám trochu srandičky,“ přiznává Marsell.

Oba kluci jsou Romové, ale mladší z nich prý tolik nepříjemných zážitků s rasismem nemá. „Nesetkal jsem se s tím tolik jako Honza. Byl mým vzorem, naučil jsem se od něj, že jak přistupujete k lidem, oni přistupují k vám. Člověk nesmí zapomenout v obchodě pozdravit, usmát se, ono se vám to vrátí. Kdybych přišel bez pozdravu, prodavačka bude nepříjemná, můžeme se začít hádat a pak by mohla padnout i slova o cikánech a podobně,“ myslí si Marsell.

Poslední otázka musela směřovat na soukromí. Má někoho? „Nejsem zadaný, jsem zatím na volné noze,“ prohlásil závěrem pro eXtra.cz šibalsky Marsell Bendig.

Každopádně film BANGER. má v této chvíli na ČSFD velmi slušných 72 procent a trhá sledovanost na Netflixu. Blahopřejeme.

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy