Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Obří slovensko-česká razie proti extremismu: Zadrželi bubeníka Horkýže Slíže

Obří slovensko-česká razie proti extremismu: Zadrželi bubeníka Horkýže Slíže
Zdroj: archiv Rockscape festival
+ Další 2 fotografie
Policie
Jak na území Slovenska, tak i v Česku probíhá policejní razie proti extremismu, informovala slovenská policie na sociální síti. Mezi zadrženými má být i bubeník populární kapely Horkýže Slíže Marek Viršík.

Slovenská policie informovala, že od časného rána probíhá na některých místech Slovenska i Česka akce s krycím názvem "Šašovia", která souvisí s pácháním extremismu.

Zatkli člena kapely Horkýže Slíže

Zásah je pod vedením slovenské Národní kriminální agentury (NAKA). Pomáhat mají i čeští kolegové z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ).

V rukou policie skončilo celkem 9 osob. Podle televize Markíza má být jednou ze zadržených osob bubeník oblíbené kapely Horkýže Slíže Marek Viršík. Policie měla údajně zadržet také Rasťa Rogela, lídra extremistických skupin Juden Mord a Krátký proces, u kterého měli detektivové najít sběratelské předměty s nacistickou a hitlerovskou tematikou. Petr Fořt z managementu kapely Horkýže Slíže řekl, že kauza se netýká kapely a nemají z toho špatný pocit. Koncerty prý pokračují podle plánu, dodal pro tvnoviny.sk.

Propagace fašismu

NAKA měla udělat razii jak v několika bytech, tak i v nahrávacím studiu. Již dříve upozornil deník SME, že neonacistická skupina Krátký proces, jíž je členem Rogel, nahrává svá alba v HStudio. To vlastní právě Viršík. Kolegové z NCOZ provedli podle informací České justice domovní prohlídku i u bubeníka skupiny Krátký proces Josefa Pokorného v Děčíně Bynově.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy