Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Obří skandál Pavla Nedvěda: Za manipulace s přestupy dostal velký flastr, ve fotbale ho nějaký čas neuvidíme

Pavel Nedvěd je bývalý viceprezident Juventusu.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 5 fotografií
Skandál

Pavel Nedvěd, bývalý viceprezident fotbalového Juventusu, si odpyká vysoký trest. Dostal osmiměsíční zákaz působení ve fotbale a italskému klubu bylo odebráno 15 bodů v probíhajícím ročníku Serie A, jak informoval italský svaz. Důvody nejsou v těchto momentech ještě zcela jasné, podle spekulací se ale Nedvěd zapletl do aféry s falšováním účetnictví. 

Od října loňského roku byli viceprezident Pavel Nedvěd, prezident Andrea Agnelli a dalších třináct funkcionářů fotbalového týmu Juventus Turín vyšetřováni. O měsíc později pak celá správní rada slavného italského fotbalového klubu včetně českého zástupce Nedvěda náhle rezignovala. Klub informaci oznámil na svých oficiálních stránkách.

Vedení totiž bylo pod tlakem, a to kvůli nejasnostem v klubovém účetnictví. Za sezonu 2021/2022 vykázal klub rekordní ztrátu přes 254 milionů eur (což je více než 6 miliard korun, pozn. red.). Představitelé turínského celku čelili podezření, že v letech 2018 až 2020 si z přestupů fotbalistů brali protiprávní provize a investorům vykazovali falešné zisky.

Padl rozsudek: Potrestán je i Nedvěd

Nyní padl rozsudek. Jak informoval iSport, Nedvěd dostal za finanční podvody turínského celku při přestupech hráčů osmiměsíční zákaz působení ve fotbale a Juventus navíc přijde v probíhajícím ročníku Serie A o 15 bodů. Spolu s ním byli potrestáni i další někdejší činovníci „Staré dámy". Ti dostali od sportovního tribunálu dvouletý zákaz činnosti.

Juventus po odečtení bodů klesl ze třetí příčky až na jedenácté místo v žebříčku. Klub se proti trestu může odvolat k nejvyššímu sportovnímu soudu při italském olympijském výboru.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy