Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Obří rána pro české seniory: Šlágru zvoní hrana, ve čtvrtek se rozhodne o jeho vypnutí pro většinu domácností

Obří rána pro české seniory: Šlágru zvoní hrana, ve čtvrtek se rozhodne o jeho vypnutí pro většinu domácností
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 9 fotografií
POTÍŽE
Jako by toho hudebník a vydavatel pohodových českých písniček Karel Peterka (69), objevitel Evy a Vaška, neměl na starosti už teď tolik… Majitel Šlágr TV se musí potýkat s vypnutím šíření Šlágr 2 kvůli astronomickým dluhům, podle nejnovějších zpráv ve čtvrtek ale to samé hrozí i seniory milovanému prvnímu programu.

Tragédie pro osamělé důchodce

Řada lidí se Šlágru s lidovkami a teleshoppingem zaměřeným na důchodce dost směje, nicméně stanice (hlavní program i Šlágr 2) jsou leckdy u těch nejstarších jediným pojítkem se světem zábavy a častokrát je dokáží rozptýlit ve chvílích, v nichž se cítí osamělí nebo kvůli stáří zbyteční.

Pokud se ale potvrdí nejnovější zprávy, některé babičky a dědečkové brzy přijdou o oba dva programy, které je dosud držely psychicky nad vodou.

Skončí Šlágr ve čtvrtek?

Jak web eXtra.cz již informoval, České radiokomunikace nedávno kvůli dluhům ve výši desítek milionů korun vypnuly šíření Šlágr 2 přes anténu (přes satelit a kabelovky zatím funguje). A nervózní diváci se už netrpělivě ptají, kdypak se své oblíbené stanice znovu dočkají.

Jenže to zdaleka není ta nejhorší zpráva, ještě závažnější se podle všeho plánuje objevit ve čtvrtek 27. srpna.

Lidovky ve vážném ohrožení

„Po dvojce je teď ve velkém ohrožení i hlavní stanice Šlágr. Jde o ten samý problém. Za šíření signálu dluží velké peníze. Doteď jim nejspíš někdo dovoloval dlouhodobě neplatit, ale zjevně došla trpělivost a momentálně je v plánu, že ve čtvrtek program už diváci nemusí přes anténu naladit,“ dozvěděli jsme se od velmi důvěryhodného zdroje.

Poslední naděje

Situaci se Peterka a jeho podřízení snažili řešit na akutním jednání s Českými radiokomunikacemi, jeho výsledek není znám. Je ale možné, že pokud se těžce zadluženému bývalému hudebnímu magnátovi podaří sehnat peníze na splátku (určitě by byla ve výši minimálně jednotek milionů), šiřitel signálu se nad ním ještě dočasně smiluje a diváci tak o oblíbenou zábavu zatím nepřijdou.

České radiokomunikace informace o čtvrtečním možném vypnutí služby odmítly ústy tiskové mluvčí komentovat, společnost je prý vázaná mlčenlivostí.

Karel Peterka mlčí

Samotný Karel Peterka, který se na Šlágru delší dobu snaží z diváků dolovat peníze na záchranu podnikání, už několik dní nebere telefon a neodpovídá ani na zaslané textové zprávy, takže se k informacím o valící se katastrofě na jeho firmu nemohl vyjádřit.

Tak uvidíme, jestli zdroje hovoří pravdu a senioři přijdou o oba Šlágry, nebo se vypnutí hlavního programu ještě podaří aspoň na čas oddálit.

Související články

Další články