Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Obří požár zachvátil Chorvatsko! V ohrožení mohou být i čeští turisté!

Chorvatsko je další zemí, která bojuje s ničivými plameny!
Zdroj: profimedia
V horách nad chorvatským letoviskem Podgora u Makarské vypukl ničivý požár. Jedná se o známé letovisko, oblíbené především českými turisty. S ohněm bojují stovky hasičů.

Požár již stačil poničit zhruba 250 ha lesní půdy v přírodním parku Biokovo. Hasičům se však již podařilo zastavit šíření požáru směrem k obcím Podgora a Tučep. Informoval o tom chorvatský server Večernij list.

Podle českého konzula ve Splitu Juraje Vargy se na něj žádní čeští turisté neobrátili s žádostí o pomoc přesto, že tato oblast je hojně vyhledávána především českými turisty. Ani místním, ani turistům již nebezpečí nehrozí. Hosté evakuovaného hotelu se dokonce mohli vrátit zpět. Potíže by mohli mít spíše Češi, kteří na dovolenou vyrazili bez cestovní kanceláře. Těch může být až několik set.

Od včerejší noci jsou domy v Podgoře vyklizené a nefunguje tam elektřina. Do města samotného se však plameny nedostaly. Požár vypukl kolem druhé hodiny ranní a jeho příčina zůstává neznámá. Na hašení se podílely dvě stovky hasičů a tři hasicí letadla. Ta se kvůli větru však musela vrátit na základnu. Uzavřena zůstává silnice 512 mezi Makarskou a Vrgoracem.

Související články

Další články