Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Obří neštěstí na Karlovarsku: Srazily se dva vlaky, desítky zraněných, několik mrtvých

Obří neštěstí na Karlovarsku: Srazily se dva vlaky, desítky zraněných, několik mrtvých
Zdroj: Pixabay
nehoda
V úterý odpoledne došlo na železniční trati na Karlovarsku k obrovské nehodě, když se čelně srazily dva vlaky. Podle Drážní inspekce může být kolem dvaceti nebo třiceti zraněných lidí. Česká televize uvedla, že nejméně tři lidé nehodu nepřežili. Trať je zavřená a zasahují policisté, hasiči i záchranáři.

K čelní srážce dvou vlaků u Perninku a Nových Hamrů na Karlovarsku došlo několik málo minut po třetí hodině odpoledne. Vlak jedoucí z Varů do německého Johanngeorgenstadtu se srazil s tím v protisměru. U nehody zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému.

Desítky zraněných, tři mrtví

Na místě je zhruba 30 zraněných, někteří vážně. Česká televize uvedla s odvoláním na záchranáře, že nehoda má už nejméně tři oběti. K nehodě míří i vrtulník. Trať je zavřená. Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala budou šetřit příčiny a okolnosti vzniku nehody.

O náhradní dopravu se postarají autobusy a doprava bude v úseku omezená zhruba až do šesté hodiny večerní. Generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda na Twitter přidal několik snímků, jak to v době zásahu hasičů, policie a záchranářů vypadá. "Odjíždím na místo nehody, kde právě zasahují složky IZS a bude zahájeno šetření," napsal v příspěvku.

BYLI JSTE SVĚDKY TÉTO STRAŠLIVÉ NEHODY? MÁTE FOTKY ČI VIDEO? POŠLETE NÁM JE NA ADRESU redakce@extra.cz.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy