Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020 koronavirus

Nejnovější kauzy

Obří demonstrace na Letné: Připraveno 6 stanů se zdravotníky i cisterny s vodou

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 21 fotografií
Připravte se
Nad vládou Andreje Babiše (64) se možná po neděli stáhnou mračna. Na největší demonstraci proti premiérovi od sametové revoluce se chystá přes 200 tisíc lidí. Vyplývá to z odhadů pořadatelů ze spolku Milion chvilek pro demokracii. Proběhne na Letenské pláni v Praze. Zjišťovali jsme, jaké podmínky tam budou pro demonstranty připraveny.

Demisi Andreje Babiše (64) kvůli podezření z dotačních podvodů žádá spolek Milion chvilek pro demokracii. Po plném Václaváku se v neděli demonstrace přesune na pražskou Letenskou pláň, kam by podle odhadů mělo přijít přes 200 tisíc nespokojených občanů.

Meteorologové na nedělní odpoledne a večer hlásí úmorná vedra, teploty vyletí až ke 30 stupňům. Pořadatelé z Milionu chvilek pro demokracii proto nabádají, aby demonstranti situaci nepodcenili a na extrémní počasí se připravili.

Takhle to bude na Letné vypadat:

  • na zdraví protestujících budou dohlížet záchranáři v 6 stanech rozprostřených rovnoměrně po Letenské pláni
  • jistit je budou další záchranáři na vyvýšených bodech, kteří budou vybaveni dalekohledy
  • přistaveny budou cisterny s pitnou vodou, pořadatelé ale radí přinést si i vlastní pití
  • stánky s občerstvením pro demonstranty zajištěny nebudou

Zvlášť ti, kteří plánují vypravit se na Letenskou pláň i s dětmi, by se tak kromě vody měli vybavit i jídlem. Nejbližší rychlé občerstvení je u stadionu Sparty a stanici tramvaje Korunovační, dvě hospody jsou rovněž v Letenských sadech.

Vzhledem k ohromnému předpokládanému počtu demonstrantů se ale dá očekávat, že tyto restaurační zařízení budou čelit velkému náporu.

Související články

Další články