Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Obrazem: Takhle probíhají kontroly na hranicích okresů, jaká hrozí pokuta hříšníkům

Obrazem: Takhle probíhají kontroly na hranicích okresů, jaká hrozí pokuta hříšníkům
Zdroj: Martin Procházka/eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
Vládní nařízení
Od půlnoci z neděle na pondělí začali policisté kontrolovat osoby, které překračují hranice okresů. Prozatím se vše obešlo bez pokut a policie hříšníky pouze napomíná. To se ale do několika dnů změní, protože policisté přitvrdí. Za cestování mezi okresy bez příslušného povolení bude hrozit pokuta až dvacet tisíc korun.

Vláda od pondělka výrazně přitvrdila v koronavirových nařízeních a zároveň od policie očekává, že bude důrazně vymáhat jejich dodržování. Lidé tak musí počítat s tím, že pokud budou přistiženi při porušení opatření, neobejde se to bez pokuty.

To platí i pro hříšníky, kteří bez povolení překročí hranice okresu. "Pokud se tak stane a policie zjistí, že dotyčný nařízení průkazně porušil, tak mu hrozí pokuta na místě deset tisíc korun, u správního orgánu pak až 20 tisíc korun," uvedla pro eXtra.cz policejní mluvčí Hana Rubášová.

Překročení okresu je zatím bez pokuty

Do správního řízení přitom putují případy, které nešly vyřešit pokutou na místě. Hříšníkovi se tak nevyplatí odmítat zaplatit, protože v takovém případě se může pokuta vyšplhat až na zmiňovaných 20 tisíc.

Na hranicích některých okresů začala policie provádět namátkové kontroly už od půlnoci z neděle na pondělí. Zatím se to obešlo bez pokut a strážníci vše řešili jen domluvou. To se ale za pár dní změní.

"První dny budeme benevolentnější, v průběhu týdne ale začneme pokutovat," upozorňuje Rubášová. Zatím ale není jasné, od kdy policie sáhne k peněžitým trestům.

Související články

Další články