Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Obrazem: Nikdy nevyužitou polní nemocnici v Letňanech za skoro sto milionů odvezla armáda

Obrazem: Nikdy nevyužitou polní nemocnici v Letňanech za skoro sto milionů odvezla armáda
Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 9 fotografií
Letňany
Armáda v pondělí začala s likvidací záložní polní nemocnice v pražských Letňanech. Veškeré vybavení se z areálu letňanského výstaviště odveze do 19. února, část materiálu převezme Správa státních hmotných rezerv (SSHR). ČTK to v úterý v tiskové zprávě sdělila mluvčí generálního štábu Magdalena Dvořáková. O zrušení nemocnice rozhodlo ministerstvo zdravotnictví na konci minulého týdne.

Záložní nemocnici v Letňanech armáda postavila loni koncem října kvůli podzimnímu zhoršování situace ve zdravotnických zařízeních. Vyrostla v halách letňanského výstaviště, pomoc v ní mohlo podle plánů dostat 500 pacientů. Nakonec nebyla aktivována. Fakultní nemocnice Bulovka, pod kterou zařízení spadalo, vyčíslila náklady na nájem, energie a další služby na téměř 100 milionů korun. V částce nejsou náklady SSHR. Armáda podle Dvořákové zaplatila asi 300 000 na pohonných hmotách, podobnou částku očekává i při odvozu nemocnice.

Třítýdenní výpovědní lhůta

Nemocnice bude zrušena do 19. února, kdy skončí třítýdenní výpovědní lhůta nájemní smlouvy mezi Fakultní nemocnicí Bulovka a letňanským výstavištěm. Podle velitele nemocnice Tomáše Dědka byl o víkendu připraven harmonogram rušení nemocnice. V pondělí se vytřídilo 500 lůžkovin, které patří SSHR. Materiál se bude prát a dezinfikovat. Poté se vrátí do Letňan, odkud ho vojáci odvezou do skladů SSHR ve Štítině na Opavsku. Vojáci také začali balit zdravotnický materiál, nábytek či přístroje.

Nemocnice byla vybavena 500 lůžky od firmy Linet. Jejich odvoz zabezpečí SSHR prostřednictvím této společnosti. Pracovníci Linetu lůžka začnou od středy dezinfikovat a balit do originálních obalů, převoz začne ve čtvrtek.

Vojáci loni na podzim postupně do Letňan dopravili přes 300 tun vybavení ze svých zásob. Další materiál poskytla SSHR. Vláda zároveň na podzim rozhodla o nákupu nemocničních lůžek. Dva čeští výrobci jí měli dodat celkem 2000 postelí za 107 milionů, do Letňan jich zamířila čtvrtina. Ventilátory a lůžka z uzavírané nemocnice poslouží k posílení kapacity státních nemocnic.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy