Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

OBRAZEM: Kapela Rammstein vtrhla na pražské letiště: Zpěvák Lindemann vytáhl plamenomet

Koncert metalové kapely Rammstein na letišti v pražských Letňanech.
Zdroj: Petr Horník / Právo / Profimedia
+ Další 4 fotografie
show

Německá metalová kapela Rammstein předvedla na letišti v pražských Letňanech pořádně hlasitou show, plnou pyrotechnických a světelných efektů. Skupina v čele se zpěvákem Tillem Lindemannem, synem básníka a spisovatele Wernera Lindemanna, zahájila dvouhodinový koncert reprodukovanou Hudbou ke královskému ohňostroji Georga Friedricha Händela. Na ni navázala skladbou Armee der Tristen ze svého nového alba Zeit. 

Fanoušci, kterých podle pořadatelů dorazilo 60 000, se dočkali i starších hitů jako Links 2-3-4, Puppe nebo Deutschland. Tradičně nechyběla ani píseň Du riechst so gut z jejich debutové desky Herzeleid z roku 1995. Představení, jehož doprovodné efekty včetně ohňů vynikly zejména za tmy, sledovalo několik stovek diváků z pole za plotem areálu. Vystoupení skupina před prvním přídavkem zakončila koncertním debutem titulní skladby nového alba Zeit.

Starší hity a ohňostroj

Po krátké pauze se kapela Rammstein přesunula na druhé jeviště uprostřed míst ke stání, odkud za doprovodu svitu tisíců mobilů z publika zazněla akustická verze skladby Engel z alba Sehnsucht z roku 1997. Následovaly další starší písně Ausländer nebo Pussy a efektní závěr obstaral ohňostroj. Energickým vystoupením Rammstein v Praze zahájili své evropské turné.

Rammstein založili v roce 1994 hudebníci pocházející z východní části Německa. Název kapely připomíná město Ramstein, kde je základna a sídlo velitelství Letectva Spojených států v Evropě a kde se koncem 80. let během letecké přehlídky stala nehoda, při které zahynuly desítky lidí.

Jak to na koncertě vypadalo? Na to se podívejte do galerie.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy