Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

OBRAZEM: Jak vypadali kmotři z Devadesátek ve skutečnosti? Nepoznali byste rozdíl

Devadesátky: Jak vypadali kmotři ve skutečnosti
Zdroj: Se svolením ČT
+ Dalších 28 fotografií
SROVNÁNÍ

Seriál Devadesátky vtrhl na Českou televizi s velkými očekáváními, která podle prvních diváckých reakcí naplnil. Za úspěchem prvního dílu stojí podle mnohých autenticita, které pomáhá i obsazení hlavních záporáků, tří někdejších kmotrů českého podsvětí Antonína Běly, Františka Mrázka a Ivana Jonáka. Že se casting povedl a herci vypadají, jako by z oka vypadli předlohám, se můžete přesvědčit v galerii.

Hned v prvním díle nového seriálu České televize Devadesátky se objevilo trio někdejších kmotrů českého podsvětí. Diváci tak měli možnost vidět, jak na plátně ožil Antonín Běla, František Mrázek nebo Ivan Jonák. Obsazení těchto tří postav je přitom natolik přesné, že by málokdo poznal rozdíl.

Například Antonína Bělu, který se v seriálu objeví krátce po úvodních scénách, ztvárnil Richard Němec. Ten si zahrál třeba ve filmu Kajínek či v seriálech Modrý kód nebo Božena. "V přípravě na roli mi pomohlo mimo jiné mé několikaleté působení v Ústí nad Labem na konci devadesátých let, kdy to tam byl ještě celkem klondajk," uvedl pro Českou televizi Němec, který se dle svých slov na natáčení málem udusil kouřem z cigaret.

Nechvalně proslulého kmotra Františka Mrázka pak ztvárnil Albert Čuba. Toho diváci mohou znát jak z divadla, tak ze seriálů Co ste hasiči nebo Lajna. Nejvíce se proslavil jako člen komediálního uskupení Tři tygři, ve kterém vystupuje po boku Štěpána Kozuba. V sérii Devadesátky si ale Čuba střihl pro něj dost netradiční roli záporáka, z jehož vystoupení u výslechu běhá mráz po zádech.

Pravděpodobně nejznámějšímu gaunerovi z celé trojice vdechl život herec Michal Novotný. Jeho podání Ivana Jonáka, někdejšího majitele proslulého Discolandu, je podle mnohých naprosto dokonalé. Přitom stačilo nasadit kudrnatou paruku a jako by herec z oka vypadl předloze. Nejen diváci, ale i kritici si pochvalují, že obsazení Novotného je tak, alespoň po vizuální stránce, trefou do černého.


Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy