Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Obor ICT čeká na talentované ženy. Stačí jim dodat odvahu a dát jim příležitost

Obor ICT čeká na talentované ženy. Stačí jim dodat odvahu a dát jim příležitost
Zdroj: Pixabay
talentované ženy

Pracují v různých oborech, ale přitom v sobě mají obrovský potenciál, který by v dnešní době stálo za to využít. O kom že je řeč? O ženách, které by se mohly uplatnit v tolik potřebném ICT oboru, jenže na to třeba nikdy nedojde. Právě ty je třeba podpořit a pomoci jim v sobě talent najít.

Toto všechno si uvědomují ve společnosti Huawei. Proto právě na podpoře žen pracují, hledají formy, jak ženy do oboru vtáhnout, nadchnout je pro něj a dát jim příležitost.

Za tímto účelem vznikl projekt Women in Tech, na kterém spolupracuje Huawei a Hospodářská komora prostřednictvím Výzkumného ústavu pro podnikání a inovace (VUPI). Cílem je podpořit talentované ženy, přesvědčit je, aby se technologií nebály, utvrdit je v tom, že je to obor jako každý jiný a hlavně, že je v něm obrovská budoucnost.

Pozitivní příklady mohou pomoci

Aby se Česko, které patří mezi země s nejmenším počtem žen pracujících v oblasti technologií, posunulo dál, je třeba začít o tom, že na oboru nic klučičího není, mluvit už na základních školách. O tom je přesvědčena i koordinátorka projektu Women in Tech je Linda Štucbartová, která sama prošla státní správou, rodinnou firmou i velkým korporátem a založila společnost Diversio, jejíž podstatou je podpora rozmanitosti.

„Projekt Women in Tech je jedinečný. Pracujeme s existujícími projekty a chceme jim pomoci dostat se na novou úroveň,“ popisuje Linda.

Jak už bylo řečeno, letošní ročník Women in Tech byl zaměřen na podporu žen především ze startupového prostředí. Vybraným podnikatelkám, jejichž startupy mají přesah do technologického prostředí, bylo předáváno cenné know-how. Měly šanci projít mentoringem, workshopy a různými vzdělávacími akcemi. Zapracovat mohly na svém talentu a rozvíjet své schopnosti.

Další ročníky pro další odvážné

„Jsem přesvědčena o tom, že projekt Women in Tech je jednou z možných cest, jak podpořit odvahu žen v Česku ke studiu nebo kariéře v technických oborech. To mě baví a chci být u toho. Navíc podpora startupů a rozvoj talentů je nesmírně důležitá pro inovaci. Česko má podle mě obrovský potenciál, který ještě není zdaleka využitý,“ zdůrazňuje jedna z finalistek programu Barbora Korandová.

Půlroční cesta žen ze startupového prostředí v rámci Women in Tech vyvrcholila v polovině prosince. I do budoucna však zůstanou finalistky součástí platformy Women in Tech, která se s dalšími ročníky otevře většímu množství startupistek a podnikatelek.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy