Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Obnovená premiéra Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? Za humorem se skrývá smutná realita, míní Koller i Panenka

Obnovená premiéra Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? Za humorem se skrývá smutná realita, míní Koller i Panenka
Zdroj: eXtra.cz/hermina
+ Další 4 fotografie
divadlo

Fotbaloví fanoušci mají konečně o důvod víc vyrazit za kulturou. Herci Petr Čtvrtníček (58) a Jiří Lábus (72) se opět objevili jako hlavní hvězdy legendárního představení z prostředí českého vrcholového fotbalu Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? Inscenaci zakládající se na reálných policejních odposleších někdejšího manažera FK Viktoria Žižkov Ivana Horníka. Divadelní premiéru si nenechaly ujít známé fotbalové hvězdy, mezi nimi i Jan Koller (49) a Antonín Panenka (73), kteří se eXtra.cz svěřili se svými vzpomínkami na jednu z největších úplatkových kauz české kopané.
Děje se to pořád

Věřte nebo ne, i profesionální fotbalisté občas nechají kopačky doma v botníku a zajdou si do divadla, stejně jako Jan Koller nebo Antonín Panenka, kteří se přišli pobavit na obnovenou premiéru představení Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?, které uvedla letní scéna Divadla Kalich v rámci Hvězdného léta pod Žižkovskou věží.

"Na tyhle kauzy by člověk nejradši zapomněl," odpověděl se smíchem slavný český fotbalista. "Bohužel od té doby proběhla další kauza, která se pořád řeší, takže doufám, že za to ty lidi ponesou následky," dodal Jan Koller s tím, že by si přál, aby tomu bylo jako v kauze, jež byla předlohou představení Petra Čtvrtníčka a Jiřího Lábuse a všichni v ní zainteresovaní budou po prozkoumání důkazů náležitě potrestáni.

Fotbal býval čistá hra

Samotné zpracování oblíbené inscenace se Janu Kollerovi líbilo, ale těm, kdo znají pozadí této téměř dvacet let staré kauzy úplatků v českém vrcholovém fotbale, podle něj zamrzne úsměv na tváři. "Petr Čtvrtníček a Jirka Lábus to umí hezky podat, takže samozřejmě je to takové odlehčené a člověk se tomu zasměje, ale je to spíš k pláči," uvedl v rozhovoru pro eXtra.cz bývalý člen německého fotbalového týmu Borussia Dortmund.

Obnovenou premiéru představení Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? si nenechala ujít ani fotbalová legenda Antonín Panenka. "Užil jsem si to a moc se mi to líbilo, ale mám trošku takový zvláštní pocit v tom, že se ve fotbale takové věci děly," řekl mistr Evropy z Jugoslávie 1976. O tom, že by stále docházelo k podobným událostem, ale pochybuje. "My jako hráči jsme vše vnímali jinak, bylo to pro nás čistý, normální tak, jak to má být," zavzpomínal Panenka na staré časy fotbalu bez fixlování.

Radka Kašpárka ničily výbuchy vzteku i alkoholismus. Pracovat se mnou bylo peklo, přiznává. Odnesl to i soutěžící MasterChefa

Související články

Další články

Nejnovější kauzy