Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Obludná vražda patnáctileté Petry z Jihlavy: Doležal bude na Vánoce doma?!

Vražda v Jihlavě. Případ, který otřásl Českem.
Zdroj: archiv
+ Další fotografie
Hrůzné usmrcení patnáctileté Petry vyvolalo v roce 2013 v České republice obrovskou zlobu. Výjimečné tresty veřejnost na čas uklidnily, ale nyní se asi schyluje k dalšímu pozdvižení. Jakub Doležal by už totiž mohl trávit letošní Vánoce na svobodě.

Kisiov dívku nejdříve znásilnil a když mu řekla, že to ohlásí na policii, vyhodil ji z okna. Jenže Petra pád ze skoro dvanáctimetrové výšky přežila. Vrah si proto zavolal na pomoc dva kamarády. Tomáše Zavřela a Jakuba Doležala. Společně se Zavřelem dívku uškrtili – páskem, rukama, vším co bylo po ruce. Kisiov jí přitom ještě v těžkých botách stoupal na hrudník.

Z popisu hrůzné smrti patnáctileté Petry stále mrazí.

Jakub Doležal dostal hodně mírný trest vzhledem k tomu, že dívku pouze pomáhal „odklidit“. To, že ostatní hecoval slovy, že ji nejsou schopni zabít, mu totiž u soudu neprokázali. I tak měl za mřížemi strávit 4 roky.

Příští týden už ale může požádat o podmínečné propuštění. O tom by se pak mělo rozhodnout během třiceti dnů. Stráví Jakub Doležal letošní Vánoce doma? Je pravděpodobné, že by mu soud případně uložil delší zkušební dobu pod dohledem probační služby.

Samotné propuštění ale není nijak vyloučené.

Související články

Další články