Oblíbený americký herec Bill Cosby (77) byl opět obviněn ze znásilnění. Udala ho novinářka Joan Tarshis, kterou prý v roce 1969 omámil drogami a dvakrát znásilnil. Měla tehdy 19 let.

Herce většina lidí zná ze sitkomu The Cosby Show. Tam hrál starostlivého tatínka a nikoho by nenapadlo, že by Bill mohl mít na svědomí tak odporný čin.

Prvnímu obvinění ze znásilnění čelil v roce 2005. Údajné oběti měl v minulosti omámit drogami a následně sexuálně zneužít. V roce 2006 se případ zametl pod koberec s tím, že to je tvrzení proti tvrzení. Teď se však ozývají další oběti, jako třeba novinářka Joan Tarshis.

Joan uvedla, že ji Bill dvakrát znásilnil. Poprvé, když byla u něj doma, jí herec údajně dal do alkoholického nápoje prášky, po kterých se cítila omámená.

„Další věc, na kterou si vzpomínám, je, že jsem ležela nahá na jeho pohovce. V tom zamlžení mysli jsem si myslela, že jsem chytrá, když jsem mu řekla, že mám infekci, kterou by chytil, a jeho žena by tak zjistila, že měl sex s někým jiným. No on pokračoval dál. Samozřejmě, že jsem to nikomu neřekla,“ svěřila se žena

Druhé znásilnění se odehrálo, když ji matka přesvědčila, aby šla s hercem do divadla. Před představením jí dal opět tajemný nápoj a odvezl ji do hotelu, kde ji znásilnil.

Joan Tarhis uvedla, že svůj příběh se rozhodla zveřejnit poté, co se ostatní ženy s traumatem také svěřily.

Nicméně mluvčí Cosbyho zatlouká, jak může: „Za pár týdnů ožila obvinění stará desítky let. To, že se navrací, neznamená, že jsou pravdivá. Pan Cosby nepoctí tato obvinění jakýmkoli komentářem,“ uvedl mluvčí.