Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Oblíbený kuchař Oliver Pape: Jak je na tom se znalostmi třídění odpadu se dozvíte v zábavném kvízu!

Používají české celebrity barevné kontejnery? Třídí svědomitě odpad, nebo je jim osud naší planety jedno? Pražské služby pro ně připravily kvíz, ve kterém si je pořádně otestovaly.

O Češích se často říká, že patří v evropské špičce ve třídění odpadu. Je tomu ale opravdu tak? Jak jsou na tom s touto činností naše celebrity? Třídí, nebo je jim jedno, co se s naší planetou děje a barevné kontejnery obchází obloukem?

Seznam celebrit

V minulých týdnech jste mohli vidět, jak se s třídícím kvízem poprali herci Jirka Mádl, Jakub Štáfek nebo zpěvák Julian Záhorovský. Dále jste se pobavili s krásnou modelkou Renatou Langmannovou a dnes vás čekají znalosti Olivera Papa z oblíbené kuchařské show MasterChef.

Informace o třídění

Nápad vyzkoušet znalosti celebrit přišel proto, že v médiích se velice často objevuje informace, že Češi patří mezi evropskou špičku v třídění odpadu. I přesto ovšem existuje pár druhů odpadu, u nichž si spousta lidí není jistá, do jakého kontejneru patří. Jedná se třeba o špinavou krabici od pizzy, polystyren, karton od vajíček, krabičku od jídla nebo roličku z toaletního papíru.

Krátký dotazník

Před samotným kvízem byl každý zúčastněný krátce vyzpovídán. V rámci připravované kampaně Pražských služeb o předcházení vzniku odpadu je zajímalo, jaký má každý z dotázaných vztah k odpadu, jestli si myslí, že ho produkuje velké množství, a zároveň chtěli slyšet, zdali se jej snaží nějakým způsobem minimalizovat.

V průběhu července budete moci najít všechny kvízy na naší facebookové stránce či Youtube kanálu.

Související články

Další články