Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Oblíbený kuchař Oliver Pape: Jak je na tom se znalostmi třídění odpadu se dozvíte v zábavném kvízu!

Oblíbený kuchař Oliver Pape: Jak je na tom se znalostmi třídění odpadu se dozvíte v zábavném kvízu!
Zdroj: Pražské služby
Kvíz celebrit
Používají české celebrity barevné kontejnery? Třídí svědomitě odpad, nebo je jim osud naší planety jedno? Pražské služby pro ně připravily kvíz, ve kterém si je pořádně otestovaly.

O Češích se často říká, že patří v evropské špičce ve třídění odpadu. Je tomu ale opravdu tak? Jak jsou na tom s touto činností naše celebrity? Třídí, nebo je jim jedno, co se s naší planetou děje a barevné kontejnery obchází obloukem?

Seznam celebrit

V minulých týdnech jste mohli vidět, jak se s třídícím kvízem poprali herci Jirka Mádl, Jakub Štáfek nebo zpěvák Julian Záhorovský Dále jste se pobavili s krásnou modelkou Renatou Langmannovou a dnes vás čekají znalosti Olivera Papa z oblíbené kuchařské show MasterChef.

Informace o třídění

Nápad vyzkoušet znalosti celebrit přišel proto, že v médiích se velice často objevuje informace, že Češi patří mezi evropskou špičku v třídění odpadu. I přesto ovšem existuje pár druhů odpadu, u nichž si spousta lidí není jistá, do jakého kontejneru patří. Jedná se třeba o špinavou krabici od pizzy, polystyren, karton od vajíček, krabičku od jídla nebo roličku z toaletního papíru.

Krátký dotazník

Před samotným kvízem byl každý zúčastněný krátce vyzpovídán. V rámci připravované kampaně Pražských služeb o předcházení vzniku odpadu je zajímalo, jaký má každý z dotázaných vztah k odpadu, jestli si myslí, že ho produkuje velké množství, a zároveň chtěli slyšet, zdali se jej snaží nějakým způsobem minimalizovat.

V průběhu července budete moci najít všechny kvízy na naší facebookové stránce či Youtube kanálu.

Související články

Další články