Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Oblíbení herci z Ulice, kteří během natáčení zemřeli: Sympaťák Brzobohatý, Lipský nebo Navrátil

Oblíbení herci z Ulice, kteří během natáčení zemřeli: Sympaťák Brzobohatý, Lipský nebo Navrátil
Zdroj: archiv TV Nova
+ Dalších 9 fotografií
ulice
Seriálem Ulice prošlo za patnáct let natáčení přes tisíc herců. Někteří si dali od seriálu na nějakou dobu pauzu a poté se vrátili, druzí jej dobrovolně opustili. Během natáčení několik hlavních nebo vedlejších postav Ulice ale bohužel také zemřelo. Mezi ně patří geniální herec Radoslav Brzobohatý (†79), Bronislav Poloczek (†72), Bořivoj Navrátil (†78), Lubomír Lipský (†92) nebo Michael Hofbauer (†49).

Radoslav Brzobohatý jako Král hraček

Před patnácti lety byl jednou z nejoblíbenějších a nejmilejších postav Ulice Radoslav Brzobohatý, který si zahrál roli majitele království hraček pana Krále. Všemi vážený a vždy spravedlivý, takový byl majitel dílny a hračkářství pan Král.

Brzobohatý v seriálu hrál od roku 2005. Jeho postava by patrně měla další pokračování, kdyby roku 2012 náhle nezemřel na selhání srdce. Byl to pouhý den před jeho jubilejními osmdesátými narozeninami.

Přísný majitel obchodu Bronislav Poloczek

Krátkou etapu si v Ulici prožil také herec Bronislav Poloczek, kterého si lidé pamatují spíše z legendárního seriálu Hospoda. Psal se rok 2006 a Poloczek hrál v Ulici manžela Jaroslavy Obermaierové alias Vilmy Nyklové a otce Lumíra Nykla.

Byl majitelem krámku s potravinami, který se v pozdějších letech změnil na pekárnu a nyní na bistro. Následně se ale zhoršil jeho zdravotní stav. Především ho trápily nohy a chůze mu dělala velké problémy. Herec měl na sklonku života problémy se srdcem a v roce 2012 zemřel ve Fakultní nemocnici na Královských Vinohradech.

Vedlejší role

Několika menších rolí se v Ulici zhostili herečtí velikáni, mezi které patřil Bořivoj Navrátil, který si zahrál správce bazénu. Bohužel v roce 2011 zemřel po těžkém boji s rakovinou. Roli typických hospodských povalečů si zahráli skvělí herci Lubomír Lipský a Michael Hofbauer

Lubomír Lipský se dožil krásného věku 92 let a do hereckého nebe odešel v roce 2015. Herec Michael Hofbauer byl známý především z dětských filmů jako Lucie postrach ulice nebo Páni kluci. Herec zemřel v pouhých 49 letech na selhání plic. Dlouhodobě ale zápolil s nádorem na krku.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy