Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Oblíbená jídla Kate: Jsou překvapivě úplně normální a boří mýtus okolo královské rodiny

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
NAROZENINY
Vévodkyně z Cambridge, slavná Kate Middleton, prozradila, jaká jídla má nejradši. Kdo by od ní ale čekal rozmlsané královské jazýčky, ten by se mýlil. Kate má totiž ráda obyčejná jídla, mezi nimiž žádný výstřelek nenajdete. A odtajnila taky jeden mýtus, který se točí okolo jídelníčku královské rodiny. O co šlo?

Krásná a lidmi obdivovaná Kate Middleton právě dnes slaví 39. narozeniny. Narodila se v anglickém městě Reading a má dva mladší sourozence – sestru Phillipu, kterou lidé znají spíše jako Pippu, a také bratra Jamese.

Z Kate Middleton se stala Vévodkyně z Cambridge

Od mala byla sportovně nadaná, věnovala se tenisu, hokeji, basketbalu a atletice. Během studií na univerzitě se ale zaměřila na historii umění, biologii a chemii. A ve škole potkala i svého budoucího muže – prince Williama.

V roce 2007 se sice rozešli, ovšem ještě téhož roku to dali zase dohromady a o tři roky později se zasnoubili. A v roce 2011 už se ve Wesministerském opatství konala veselka, kterou sledoval celý svět. Z Kate Middleton se tak stala Vévodkyně z Cambridge.

Kate Middleton miluje vaření

Kate, která vytvořila dětskou značku oblečení Firts Birthdays, si libuje taky v jídle. Jak sama v Berry Royal Christmas prozradila, tak nejraději připravuje dobroty pro své tři děti George, Charlotte a nejmladšího Louise. Díky nim si taky získala lásku k pečení narozeninových dortů, které připravuje většinou pozdě do noci a vždy u toho zápasí i s nečekanými problémy. Přesto to však miluje. Ze sladkostí si ráda dopřává i zmrzlinu.

Vévodkyně z Cambridge má se svou rodinkou v oblibě také italské jídlo. Společně si tak připravují sýrové těstoviny nebo vyrábí domácí pizzu. „Charlotte a George jsou prý rádi, když se jim těsto při výrobě pizzy lepí na ruce,” zaznělo na portálu hellomagazine.com.

Královská rodina (ne)jí mořské plody?!

Princ William a Kate se také přiznali k tomu, že jsou velkými milovníky sushi. Poté, co navštívili Japan House v Londýně, dokonce odešli se slovy: „Moje žena a já milujeme sushi. Možná sem budeme muset přijít na oběd, až tady nikdo nebude.”

A právě tím vyvrátili mýtus o tom, že členové královské rodiny nesmí jíst mořské plody. Princ byl totiž spatřen, jak si dává do úst lososové sashimi.

Kate Middleton miluje jídlo ze všech koutů světa, společně s manželem ale upřednostňují vegetariánské pokrmy. Nicméně čas od času si dopřejí i maso, o čemž přesvědčili i na své svatbě, kde měli na večeři jehněčí.

Vévodkyně z Cambridge vařila královně

Vévodkyně má ráda i kari, zato William kořeněným jídlům zatím nepřišel na chuť. Taky navštěvují gastro festivaly a někdy taky pořádně zhřeší – například když si během basketbalového zápasu dopřejí kbelík popcornu.

Kate Middleton vaření zkrátka miluje. Nebála se ani přípravy vlastnoručně vyrobeného chutney, které věnovala královně Alžbětě II. k prvním společným Vánocům. A tehdy udělala moc dobře, královna její snahu velmi ocenila a hned druhý den se chutney objevilo na vánoční večeři.

Související články

Další články