Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Objevila se nová nebezpečná mutace koronaviru: Rychle se šíří a neodhalí ji PCR testy

Nová mutace koronaviru AY.33: Rychle se šíří a neodhalí ji PCR testy
Zdroj: Profimedia.cz
Koronavirus

V současnosti dochází k prudkému nárůstu počtu pozitivních případů na Covid-19. S tím jdou ruku v ruce také různé podvarianty a mutace. Například v Brazílii se nově rozšířila mutace AY.33, jak uvádí zahraniční zdroj Globo.

Brazílie musela vyhlásit stav nejvyšší pohotovosti. Lékaři odhalili přítomnost nové podvarianty covidové mutace delta, která je známá jako AY.33. Nakažení pacienti prý podle webu Globo vykazovali symptony onemocnění covid-19, avšak rychlotesty ani PCR testy nic nepoznaly. Až odebrané vzorky odhalily novou podvariantu.

Nakažené osoby neměly žádné vážnější příznaky onemocnění, protože byly očkovány. Zároveň celá tato situace může posloužit k tomu, aby se nechali naočkovat i ostatní. Tamní úřady zároveň upozornili, že by měli všichni dodržovat veškerá preventivní opatření.

Další podvarianta

Kromě této varianty se v ostatních zemích objevují další mutace koronaviru. Například v Indii dochází k prudkému přibývání případů, kteří se nakazili podvariantou AY.4.2. Před pár dny byla navíc tato samá mutace detekována i ve Spojeném království, kde případů rapidně přibývá, jak informoval web NDTV.

Související články

Další články